سلفی خبرساز با رهبر بودایی ها

سلفی خبرساز با رهبر بودایی ها

همچنانکه کشتار مسلمانان میانمار توسط هنرمندان و قشرهای مختلف جامعه محکوم شده است هنرمند و بازیگر زن کشورمان در حال سلفی گرفتن با رهبر بودائی های تبت چین دیده می شود.

این روزها با توجه به حساسیت کشتار مسلمانان میانمار و محکومیت جهانی آن تصویر یادگاری فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای ایران با رهبر بودائی های تبت چین دست به دست می چرخد

دالایی لاما از مخالفان دولت چین و تحت حمایت غرب و آمریکاست.

غرب در تلاش است او و مسلک و مرامش را به عنوان عقیده ای صلح دوست و صلح طلب به دنیا معرفی کند.

عملکرد بودایی ها در میانمار این تلاش را با پرسشی بزرگ مواجه کرده است.

در این عکس، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون ایران، در کنار دالایی لامایی است که همکیشان بودایی وی دست به کشتار گسترده مسلمانان در میانمار و آواره ساختن آنها کرده اند بی آنکه رهبر شورشیان تبت آن را محکوم کرده باشد

در این عکس، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون ایران، در کنار دالایی لامایی که او نیز به نوعی مسئول ریخته شدن خون هزاران مسلمان میانماری است.

آزاده هم باشید، عکس با قاتلان مردم بی دفاع، معنایی ندارد!؟

گفتنی است غرب در تلاش است با بولد و برجسته کردن دالایی لاما به عنوان رهبر شورشیان تبت از آئین بودا چهره ای رحمانی نشان دهند و آن را به عنوان دینی سازگار با سکولاریسم و الگویی برای جوامع شرقی و حتی مسلمانان مطرح کنند. این در حالی است که طی سال اخیر مدعیان بودایی صلح دست به کشتار فجیع مسلمانان در برمه زده اند این مساله البته به مانند همیشه با فاصله ای فاحش از زمان وقوع این جنایت از سوی نهادهای به اصطلاح حقوق بشری محکوم شده است اما تاکنون این نهاد عملا قدم مثبتی در این راستا برنداشته است.

جام نیوز

myportal

۲۰ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی