اوج فعالیت های محمد مایلی کهن در ۲۰ سال پیش

اوج فعالیت های محمد مایلی کهن در 20 سال پیش
محمد مایلی کهن از مربیان پیشکسوت تیم ملی است که به تازگی تصویر جدیدی از فعالیتش را در بیست سال پیش در صفحه شخصی اش قرار داده است افراد سرشناسی همچون نادر فریادشیران، محمد پنجعلی، کارلوس آلبرتو در اطراف وی مشاهده می شوند.
عکسی قدیمی از جوانی بخشی از مربیان ایرانی را اینجا ببینید.
این عکس در سال ۹۷ میلادی گرفته شده است، یعنی ۲۰ سال پیش. از چپ به راست: محمد مایلی کهن، نادر فریادشیران، محمد پنجعلی، کارلوس آلبرتو (چهره سرشناس فوتبال برزیل و کاپیتان اسبق تیم ملی این کشور و بهترین بازیکن دنیا که مدرس این کلاس بود)، اصغر حاجیلو و حسن شمس را در این تصویر می بینید. حمید درخشان نیز در این عکس نشسته، کسی که ظاهر او با آنچه که ۲۰ سال پیش بود زمین تا آسمان تفاوت دارد. این مربیان که هنوز در سنین جوانی بودند برای یک دوره کلاس مربی گری به برزیل رفته بودند.

محمد مایلی‌کهن (زادهٔ ۳۰ خرداد ۱۳۳۳ – بندر انزلی) بازیکن پیشین و مربی فوتبال اهل ایران و سرمربی باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی است. او هم اکنون نائب‌رئیس دوم کانون مربیان فوتبال ایران است. ۱۴ سال عضو تیم پرسپولیس تهران و بازیکن تیم ملی فوتبال ایران از جمله در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ بود.

مایلی کهن مربی تیم‌های باشگاهی مختلفی در ایران بوده است. او یکبار به مدت دو سال و بار دیگر به مدت هفده روز سرمربی تیم ملی ایران بود و یکبار هم سرپرستی تیم امید را در زمان مربی گری محمد خاکپور بر عهده گرفت، اما این تیم‌ها در حضور او موفقیتی کسب نکردند. کسب مقام چهارمجام جهانی فوتسال ۱۹۹۲ و مقام سوم جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ مهمترین موفقیت‌های مایلی کهن در عرصه مربی‌گری هستند.

 

 

جام جم آنلاین

myportal

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی