اسکناس ۵۰۰۰ ریالی حذف خواهد شد

اسکناس 5000 ریالی حذف خواهد شد

 

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی خبر از اتمام اسکناس های ۵۰۰۰ ریالی تا پایان امسال داد به این ترتیب این اسکناس ها نیز کم کم از بازار خرید و فروش حذف خواهند شد و جای خود را به اسکناس ها و سکه های جدید میدهند و انتشار اسکناس ۵۰۰۰ دیگر در دستور کار بانک مرکزی نخواهد بود.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با اشاره به توقف انتشاراسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی، گفت: موجودی اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی بانک مرکزی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

مسعود رحیمی درخصوص سرنوشت انتشار اسکناس ۵۰۰۰ ریالی، اظهارداشت: انتشار اسکناس ۵۰۰ تومانی (۵۰۰۰ ریالی) دیگر در دستور کار بانک مرکزی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که در این صورت چرا در روزهای منتهی به عید غدیر اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی توزیع شد، گفت: این اسکناس‌ها قبلا چاپ شده بود و موجودی اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی بانک مرکزی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی افزود: از سال گذشته انتشار اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی متوقف و به ازای آن سکه ۵۰۰۰ ریالی ضرب می‌شود.

چاپ اسکناس سری ۹۶ 

دومین سری این اسکناس‌ها از سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد. نخستین اسکناس این سری ۱۰۰۰ تومانی بود که در اسفند ۱۳۹۵ با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد

این اسکناس‌ها همه در یک اندازه چاپ می‌شود و نگارهٔ آیت‌الله خمینی در سمت چپ قرار دارد.

فارس

myportal

۳۰ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی