پرنس چارلز جانشین الیزابت دوم خواهد شد

پرنس چارلز جانشین الیزابت دوم خواهد شد

 

با توجه به سن بالای الیزابت دوم وی  می خواهد از سمتش کناره گیری کرده و نوه اش را جانشین خود کند. ویلیام و مادربزرگش رابطه بسیار خوبی دارند در ادامه به سخنان  الیزابت دوم در مورد انتخاب جانشینش اشاره خواهیم کرد.

برخی خبرها حاکی از آن است که الیزابت دوم، ملکه ۹۱ ساله انگلیس نوه خود شاهزاده ویلیام را برای پادشاهی آماده و او را به آرامی در کنار خود برای هدایت سلطنت راهنمایی می کند.

«رابرت لِیسی»، مورخ انگلیسی و مشاوره برنامه تلویزیونی «تاج» معتقد است ویلیام و مادربزرگش همواره روابط ویژه ای داشته اند. او گفت: ملکه علاقه خاصی به نوه اش ویلیام دارد و رابطه او با ویلی نسبت به سایر نوه هایش متفاوت است.

لِیسی ادامه داد: وقتی ویلیام نوجوان بود، ملکه او را همراه خود به قلعه ویندسور – بزرگترین قلعه دنیا در برکشر انگلیس– می برد و نامه های دولتی را در مقابل او می گشود و مطالعه می کرد. این نوعی آموزش قوانین و نحوه حکومت داری به ویلیام بود.

این مورخ با اشاره به اینکه پرنس چارلز، فرزند ملکه در جایگاه نخست خط جانشینی ملکه قرار دارد، اظهار داشت: هیچ شکی در این نیست که چارلز رابطه چندان خوشایندی با ملکه ندارد.
اما ملکه با آموزش ویلیام، کاری اضافی انجام می دهد چراکه وارث تخت سلطنت، شاهزاده چارلز است مگر آنکه اتفاق دیگری رخ دهد!

دوک ۳۵ ساله کمبریج پیش از این بارها مراتب احترام خود را به عرض مادربزرگش رسانده است.
او مادربزرگش را «بهترین الگویی و تاثیرگذارترین و مهربان ترین راهنمایی که می تواند داشته باشد» توصیف کرده است.

در صورتیکه ملکه الیزابت بنا به دلایلی مانند مرگ و یا استعفا از قدرت کناره‌گیری کند، پسرش شاهزاده چارلز پادشاه انگلیس خواهد شد.
با توجه به وجود برخی نگرانی‌ها در مورد وضع سلامت ملکه، بسیاری در انتظار اعلام استعفای وی هستند.

الیزابت دوم دارای رکورد طولانی‌ترین دوره سلطنت در انگلیس است.
این رکورد پیش از سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی به ملکه ویکتوریا (ملکه انگلیس در سده ۱۹ میلادی) تعلق داشت.

  

باشگاه خبرنگاران

myportal

۱ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی