حضور زنان عربستانی در استادیوم ورزشی ملک فهد

حضور زنان عربستانی در استادیوم ورزشی ملک فهد

در این تصویر زنان عربستانی را میبینید که در استادیوم ورزشی ملک فهد در ریاض حضور پیدا کرده اند و مجاز به تماشای مسابقات ورزشی به صورت زنده و مستقیم شده اند.

زنان عربستان برای نخستین بار در تاریخ این کشور در مراسم روز ملی که دیروز و امروز در استادیوم ورزشی ملک فهد در ریاض برگزار شد شرکت کردند. اجازه ورود زنان به استادیوم برای زنان عربستان فقط برای یک بار داده شده است.

ورزشگاه بین‌المللی ملک فهد (به عربی: استاد الملك فهد الدولي) یک ورزشگاه چند منظوره در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودیاست. در این ورزشگاه بیشتر بازیهای فوتبال و دو و میدانی انجام می‌شود. این ورزشگاه در سال ۱۹۸۷ ساخته شد و گنجایش ۶۷،۰۰۰ نفر را دارد. همچنین این ورزشگاه بزرگترین ورزشگاه سقف دار جهان است. در این ورزشگاه بازی فینال جام جهانی جوانان ۱۹۸۹ برگزار شد.

پوشش سقفی این ورزشگاه بزرگترین پوشش سقفی جهان است که بیش از ۷۰،۰۰۰ صندلی و فضایی در حدود ۴۷،۰۰۰ متر مربع را پوشش می‌دهد. ۲۴ ستون آن در اطراف دایره‌ای به شعاع ۲۴۷ متر قرار دارند. چتر بزرگ آن جلوگیری می‌کند از تابش آفتاب بر صندلیها و محیط اطراف زمین و باعث ایحاد سایه و گرمایی مناسب می‌شود. اولین گل رسمی در این ورزشگاه توسط ماجد عبدالله بثمر رسید.

این ورزشگاه در سری بازیهای Pro Evolution Soccer توسط ناخن راتچماسیما طراحی شده است. در این بازی این ورزشگاه با ورزشگاه‌های نیگاتا ژاپن و جام جهانی سئول کره جنوبی ترکیب شده است.

آریا بازار

myportal

۲ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی