حادثه در ایستگاهی در شهر لندن

حادثه در ایستگاهی در شهر لندن

انفجاری ناگهانی متروی تاور هیل واقع در شرق لندن را لرزاند. گفته می شود تاکنون این حادثه ۵ نفر مجروح داشته است. هنوز قصد و غرض عاملان این انفجار مشخص نشده است و پلیس لندن به دنبال عاملان ایجاد کننده این انفجار است.

انفجاری در ایستگاه تاور هیل در شرق لندن ۵ زخمی برجای گذاشت.

به نقل از پایگاه خبری جئو، این انفجار باعث زخمی شدن دست‌کم پنج تن شامل زنان و کودکان شد و مردم با وحشت فراوان اقدام به خروج از ایستگاه کردند.

قطار این ایستگاه از شرق لندن به سمت ایلینگ برادوی در حرکت بود.

جزئیات منتشر شده حاکی از آن است که یک وسیله انفجاری در داخل یک کیسه سیاه رنگ پس از پیاده شدن یک مسافر از قطار منفجر شده است.

در پی این انفجار آتش سوزی رخ داد و دود ناشی از آن تمام واگن مورد نظر را پر کرد و باعث شد تا راننده قطار آن را متوقف کند.

این ایستگاه اکنون بسته است.

پلیس حمل و نقل انگلیس نیز در پی گزارش این خبر در توئیتی نوشت: افسران پلیس به همراه آتش‌نشان‌ها به ایستگاه قطار تاور هیل رفته‌اند.

پلیس لندن یکشنبه صبح اعلام کرد در ادامه تحقیقات خود در مورد عملیات تروریستی روز جمعه در ایستگاه متروی پارسونز گرین یک مظنون دیگر را بازداشت کرده است. پلیس در بیانیه ای سن مرد بازداشت شده را ۲۱ سال و زمان دستگیر شدن او را نیمه شب شنبه در حومه غربی لندن اعلام کرده است. بدین ترتیب تعداد بازداشتی های این حادثه به دو نفر رسید.

در همین حال مقامات امنیتی بریتانیا بعدازظهر یکشنبه تصمیم گرفتند سطح هشدار امنیتی در این کشور را یک درجه کاهش دهند. پیش تر و در پی حادثه روز جمعه سطح تهدید ها بحرانی اعلام شده بود.

روز گذشته هم پلیس لندن از عملیات نیروهای امنیتی در یکی از حومه های پایتخت خبر داده بود. این عملیات بعدازظهر شنبه و پس از دستگیری یک مظنون در ارتباط با حمله تروریستی متروی لندن صورت گرفت.

از قرار معلوم محله از سکنه خالی شده و نیروهای مسلح درون یکی از واحد های مسکونی را جستجو کرده اند.

ایسنا

myportal

۴ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی