تغییر رنگ کاخ سفید

به مناسبت ماه آگاهی از سرطان سینه ملانیا ترامپ دستور داد کاخ سفید را به رنگ صورتی دربیاورند. با نورپردازی بسیار جالب و متفاوت کاه سفید به رنگ صورتی در آمد . بهتر است بدانید روبان صورتی نمان سرطان سینه در بانوان است.

نورپردازی‌ کاخ سفید به رنگ صورتی , بعدازظهر روز گذشته نورپردازی‌ کاخ سفید به دستور همسررئیس‌جمهور آمریکا به رنگ صورتی در آمد.

کاخ سفید بعد از ظهر روز گذشته (یکشنبه) به مناسبت «ماه آگاهی از سرطان سینه» به رنگ صورتیدر آمد.

ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پیشتر با اعلام این خبر گفت: «در ماه اکتبر، ماآگاهی مردم را در خصوص راه های مقابله با سرطان سینه افزایش می دهیم. من همه زنان را تشویقمی کنم که با پزشک خود در خصوص راه های پیشگیری از این سرطان و شیوه هایی که می توان خطر ابتلا به آن را کاهش داد گفتگو کنند. به همین مناسبت کاخ سفید بعد از ظهر یکشنبه به رنگ صورتی در می آید.»

پیشتر جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا نخستین بار در سال ۲۰۰۸ به مناسبت این ماه، نورپردازی های کاخ سفید را به رنگ صورتی درآورد. پس از آن باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور هم این سنت را ادامه داد.

کشورهای دیگر جهان هم به مناسبت آغاز نخستین روز از ماه «آگاهی از سرطان سینه»، نمادهای مهم خود را به رنگ صورتی در آوردند. از جمله آنها می توان به برج ایفل فرانسه و کلیسای جامع میلان در ایتالیا اشاره کرد.

شایان ذکر است روبان صورتی نماد بین‌المللی آگاهی‌بخشی درباره سرطان سینه است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از هر ۸ زن، یک نفر در طول عمر خود به سرطان سینه مبتلا می شود. تشخیص زودهنگام و درمان به موقع آن می تواند بسیار مؤثر باشد.

  

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۱۱ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی