عزاداری هنرمند پیشکسوت روی تخت بیمارستان

عزاداری هنرمند پیشکسوت روی تخت بیمارستانعزاداری هنرمند پیشکسوت روی تخت بیمارستان

جمشید مشایخی از هنرمندان پیشکسوت سینما و تلویزیون است که این روزها در بیمارستان بسر میبرد و همانگونه که در تصویر بالا میبینید روی تخت بیمارستان به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان پرداخته است.

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوتمان عاشورای امسال را در بیمارستان عزاداری کرد.

این شب‌های محرم هریک از هنرمندان در هیئت های مذهبی برای امام حسین (ع) عزاداری کردند اما جمشید مشایخی دهه اول محرم امسال را در بیمارستان بستری بود و در آنجا به عزاداری پرداخت

گفتنی است چند روز پیش جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت کشورمان از بیمارستان مرخص شده بود اما صبح روز (پنجشنبه؛ ششم مهرماه) به دلیل سنگ کلیه دوباره به بیمارستان رفت.

جَمشید مَشایخی (زادهٔ ۱۳۱۳، تهران) بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است

جمشید مشایخی، دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است.
وی سال ۱۳۳۶ به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد و به عنوان بازیگر کار خود را در برنامه نمایشی کانال سوم غیردولتی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم کوتاه «جلد مار» هژیر داریوش به همراه فخری خوروش جلوی دوربین رفت.

او حتی به خاطر بازی سینمایی اش برای مدتی از کار تئاتر اخراج شد. در واقع کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی شروع کرد. بازی جمشید مشایخی در نقش انسان‌های بی رحم و همچنین نقش‌های تاریخی همچون «شازده احتجاب»، «کمال الملک» و رضا تفنگچی/خوشنویس در سریال «هزار دستان» نشانگر از توانایی بازیگری اوست. با این حال، در کارنامه بازیگری او، نقش‌های کم ارزش و گاه بی‌ارزش نیز شاهد هستیم که به گفته خود، پذیرفتن آن نقش‌ها را برای کمک به کارگردان‌ها قبول می‌کند؛ هرچند که به کارنامه بازیگری اش لطمه وارد شود. او در سال ۱۳۶۳، بابت بازی در دو فیلم گل‌های داوودی و کمال‌الملک، برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد. از نمایش‌های مهم او بازی در نقش «بزرگ آقا» در نمایش میراث کارِ بهرام بیضایی در تالار ۲۵ شهریور در آذر ماه ۱۳۴۶ بود.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۱۱ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی