کاهش استرس با گربه رباتیک

کاهش استرس با گربه رباتیک

گربه رباتیکی که در این تصویر میبینید برای آرامش دادن به صاحبش برنامه ریزی شده است.  این گربه ساخت یک شرکت ژاپنی است که با لمس آن استرس افراد به صورت کاملا محسوسی کاهش خواهد یافت.

نظریه‌های بسیاری در مورد اشیا و یا رفتارهایی که باعث آرامش و خوشحالی انسان‌ها می‌شود، وجود دارد. فیجت اسپینر یکی از ابزارهایی است که این روزها در میان این نظریه ها جایگاه مهمی پیدا کرده است، چرا که سازندگان اسپینر بر این باورند این وسیله به کنترل استرس کمک می‌کند.

حال، یک شرکت ژاپنی با الهام از حیوانات خانگی در این راه قدم گذاشته است.
این شرکت می‌گوید حرکات گربه‌ها هنگامی که انسان آنها را نوازش می‌کند، می‌تواند در کنترل استرس و ایجاد آرامش بسیار مؤثر باشد.
اما بسیاری از افراد دوست ندارند حیوان خانگی نگه دارند و یا به آنها آلرژی دارند.

راه حل این شرکت برای این دسته از افراد یک کوسن رباتیک به نام کوبو (Qoobo) است. این ربات عملاً یک گربه بدون سر و صدا است که هنگام نوازش واکنش‌های یک گربه طبیعی را از خود نشان می‌دهد.

ساخت گربه رباتیک آرامش بخش

شاید بتوان Qoobo را حیوان خانگی دانست. این گربه رباتیک هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، سر و صدا ندارد، اما با تقلید رفتار یک گربه به صاحبش حس خوبی می‌دهد.

این بالش دقیق‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. حسگر داخلی آن به طور دقیق حرکات دم را کنترل می‌کند تا مانند یک گربه واقعی به نظر برسد.

باتری داخلی این گربه رباتیک تا ۸ ساعت کار می‌کند و با USB شارژ می‌شود.
Qoobo از ماه ژوئن با قیمت ۱۰۰ دلار در دو رنگ خاکستری و قهوه‌ای به بازار عرضه خواهد شد.

myportal

۱۷ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی