نرم افزار پیش بینی چهره فرزند قبل از تولد

نرم افزار پیش بینی چهره فرزند قبل از تولد

رویای دیدن چهره فرزند قبل از تولد آرزوی هر پدر و مادری است. به تازگی نرم افزاری در این زمینه با نام بیبی گلیمپس برنامه ریزی شده است که اساس کارش با دی ان ای بوده و می تواند چهره فرزندتان را قبل از تولد به شما نشان دهد.

یک شرکت ادعا می کند که به کمک DNA پدر و مادر می تواند چهره کودک آنها را قبل از تولد پیش بینی کند!

به تازگی یک استارتاپ به نام”بیبی گلیمپس”(BABYGlimpse) راه اندازی شده که از “دی.‌ان.‌ای”(DNA) برای پیش‌بینی ویژگی‌هایی که یک کودک به ارث می‌برد استفاده می‌کند.

ما دارای دو نسخه از هر ژن هستیم، زیرا از هر یک از والدین خود یک نسخه را به ارث می‌بریم و این دو ژن برای تشکیل ما با یکدیگر ادغام می‌شوند.

اما حتی صفات ظاهری ساده نیز بر اساس دی.‌ان.‌ای قابل تشخیص نیستند زیرا به عنوان مثال تغییرات ژنتیکی که سالیان قبل رخ داده است علت اصلی رنگ آبی در چشم انسان است.

محققان این شرکت ادعا می‌کنند که از یادگیری ماشینی و شبکه‌های عصبی برای ایجاد دقیق ترین نمرات خطر پلی ژنیک(چند ژنی) استفاده کرده‌اند.

به عبارت دیگر، آنها از الگوریتم‌های فانتزی برای پیش‌بینی اینکه چگونه تمام ژن‌های مختلف شما ممکن است با ژن‌های شریک زندگی شما ارتباط برقرار کنند، استفاده کرده‌اند.

این شرکت می‌گوید که در این روش جدید ویژگی‌هایی از قبیل ظاهر فیزیکی و اجدادی و همچنین چیزهایی مانند آلرژی و شخصیت مورد بررسی قرار می‌گیرد و به جای اینکه بگویند که شما و همسرتان قطعا یک بچه با چشم آبی خواهید داشت، می‌گویند که به احتمال ۵۰٪ آنها دارای چشم های آبی خواهند بود و نسبت به چه چیزهایی حساسیت خواهد داشت.پیش بینی چهره کودک با این حال، این شرکت پیش از این اعلام کرده که فناوری جدید آنها نبایست چیزی فراتر از یک سرگرمی برای والدین باشد.

این شرکت در وبسایت خود می‌نویسد: “شما نتیجه میلیاردها تعاملات زنجیره‌ای ناشناخته هستید که در بدن شما رخ می دهد. ما دی.‌ان.‌ای شما را تفسیر می‌کنیم، اما در این زمینه نمی‌توان نقشی که محیط زیست و شانس در گذشته، حال و آینده فرد بازی می‌کند را نادیده گرفت.”

ایسنا

myportal

۲۴ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی