پیشگیری از تاریکی چهره در عکس

پیشگیری از تاریکی چهره در عکس

اگر در هنگام عکاسی با مشکل تاریک شدن جسم مواجه می شوید می توانید از راه حل جالب و ساده ای برای رفع این مشکل کمک بگیرید. با در دست گرفتن یک کاغذ A4 می توانید به راحتی تصویرتان را شفاف و واضح نشان دهید و تاریکی چهره را در عکس  از بین ببرید.

خیلی از اوقات اتفاق می‌افتد که برای عکس گرفتن با مشکل نور و کم بودن آن در صحنه عکاسی موجه بوده ایم که باعث می شود صورت افرادی که در تصویر هستند تیره تر در عکس بیفتد اما کافی است از این ترفند استفاده شود تا دیگر این مسئله در تصاویر دیده نشود.

برای جلوگیری از تاریک شدن جسم و یا چهره‌ای که مورد نظر شماست، کافی است یک کاغذ A4 در پس زمینه استفاده شود تا تاریکی چهره در عکس مشخص نشود.

نور می تواند به طور چشمگیری سوژه عكاسی شما را جلوه دهد. فقط با ایجاد تغییراتی در نور می توانید یك فرشته را مانند دیو نمایش دهد یا بالعكس. برای این منظور توجه به بعضی اصول و نكات ضروری است.

برای گرفتن عكس های خوب در فضای بسته به سعی و تلاش و آموختن یك سری نكات احتیاج دارید چون معمولاً نور به اندازه كافی وجود ندارد. نور مستقیمی كه از پنجره به صورت شخص می تابد عكس زیبایی خلق نخواهد كرد. بنابراین بهتر است از این نور به صورت غیر مستقیم استفاده كنید.

 

myportal

۲۸ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی