خودکشی دانش آموزان ایرانی با بازی نهنگ آبی

خودکشی دانش آموزان ایرانی با بازی نهنگ آبی

دختران دانش آموز اصفهانی که تحت تاثیر بازی نهنگ آبی قرار گرفته بودند خود را از ارتفاع به پایین پرت کردند. یک نفر از آن ها در دم جان باخت و حال نفر دیگر به شدت وخیم اعلام شده است.

سردار مهدی معصوم بیگی، رئیس پلیس Police استان اصفهان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط Fall دو دختر نوجوان از پل Bridge روگذر در شهر اصفهان، تیم فوریت های پلیسی بلافاصله به محل اعزام شد.
این مقام انتظامی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه Incident یکی از دختران که ۱۵ ساله بود در دم جان باخت و دیگری که ۱۶ ساله بود به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.
وی همچنین تصریح کرد: بر اساس گزارش های موجود حال دانش آموز مجروح نیز وخیم اعلام شده است.
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: این دو نوجوان قبل از پرت کردن خود توسط یک ضبط صوت، با خانواده خود خداحافظی کرده و علت این کار را انجام بازی آنلاین نهنگ آبی در فضای مجازی اعلام کرده اند .

خودکشی دانش آموزان ایرانی با بازی نهنگ آبی
معصوم بیگی با اشاره به اینکه نوجوان مجروح شده نیز بیان داشته که تحت تاثیر بازی دست به این اقدام زده است، خاطر نشان کرد: پلیس در خصوص بازی نهنگ آبی هشدارهایی داده بود؛ این بازی در کشورهای مختلف قربانی گرفته و تاثیر بسیاری بر ذهن دارد و افراد را وادار به رفتارهای پرخطری همچون خودزنی و خودکشی می کند.
وی تاکید کرد: پدر و مادرها می بایست همواره بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند و این را بدانند که فضای مجازی در برخی مواقع از فضای واقعی خطرناک تر است.

myportal

۳۰ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی