پسر زشتی که همه از او دوری می کردند

پسر زشتی که همه از او دوری می کردند

کودکی که در این تصویر میبینید به دلیل چهره زشتی که دارد از طرف اهالی محل و همسایه ها طرد شد اما عشق و مهر و محبتی که اعضای خانواده اش به وی داشتند ناجی زندگی او شدند.

عشق و محبت سرشار یک مادر به فرزندش، باعث شده است پس از گذشت ۱۰ سال، اهالی محل نگاه خود را نسبت به او تغییر دهند.

صورت خاص و غیر معمول یک پسر بچه در شهر استوک آن ترنت واقع در غرب انگلستان، باعث شده بود تا اهالی محل او را هیولای هالووین (پسر زشت) بنامند، بیماری نادر به نام سندرم Goldenhar syndrome، که منجر به اختلال کروموزمی در بدن پسر بچه شده و جلوی رشد طبیعی در گوش، چشم، سوراخ بینی و فک پایین او را گرفته است.

الیور حالا ۱۲ سال دارد و علاوه بر بیماری ژنتیکی،  اوتیسم و عدم توانایی کلامی نیز او را از صحبت کردن باز داشته، اما مادر کودک هرگز تسلیم شرایط نشده، او ۱۰ سال است که مداوای فرزندش را آغاز کرده و حتی از پزشکان خواسته تا پروتزهای مصنوعی برای صورت فرزندش بسازند.

برخورد مادر با فرزندش بسیار زیباست؛ عشق و محبت در رفتار مادر موج می‌زند . او در مورد کودکش می‌گوید: در دوران بارداری زمانی که متوجه شدم کودکم ناقص است بسیار ناراحت، عصبانی و خشمگین شدم، ، اما پس از مدتی با خودم گفتم چرا اینطور شده، او که گناهی ندارد، من چه کردم که باعث شدن تا فرزند من در این شرایط به دنیا بیاید.

کم کم متوجه شدم که من باید به فرزندم کمک کنم، ناجی زندگی او شوم و عاشقانه از او پرستاری کنم. اهالی محل ابتدا از فرندم وحشت داشتند، هیچ کس با او دوست نمی‌شد و از او کناره می‌گرفتند، اما به مرور و در اثر برخورد من با الیور نگاهشان به پسرم تغییر کرد، فرزندم دوست داشتنی و شگفت انگیز است، چشم آبی بزرگ و درخشانی دارد و لبخندش عجیب بر دل می‌نشیند.

حالا ۱۰ سال است که مادر الیور در حال نوشتن زندگی فرزندش است، او در تلاش است با ثبت تمامی اتفاقات و شرایط پیش آمده در کتابش، بتواند به افراد شبیه خود کمکی هر چند کوچک کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۱ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی