عضو جدید خانواده بنیامین بهادری

عضو جدید خانواده بنیامین بهادری

بنیامین بهادری به تازگی صاحب فرزند جدیدی شده است و نام وی را بن سان گذاشته است. او در صفحه اجتماعی اش تصاویری زیبا به همراه متنی طولانی قرار داده است که درادامه خواهید خواند.

پسر بنیامین بهادری در آمریکا متولد شد.

بنیامین بهادری با انتشار عکسی از فرزند دومش که تازه متولد شده است در اینستاگرامش نوشت:
سلام به همه عزیزانم
٢٠٦- #بن_سان پنج شنبه گذشته بیست و هفتم مهر به دنیاى ما اومد و انقدر تو این یک هفته درگیر ماجرا بودیم که نتونستم چند خط براتون بنویسم.
به جاى این چند روز تأخیر یه سورپرایز باحال دارم که به زودى تقدیمش مى کنم به شما.

٢٠٧- به نظرتون بچه باید چند روزش باشه که بتونه سوار هواپیما بشه؟! سى روز؟ چهل روز؟ پنجاه روز؟
خلاصه ما کم کم داریم چمدونا رو جمع و جور مى کنیم و این حرفا
٢٠٨- بالاخره من قبل از اینکه پدر این دو تا عزیز بشم، براى دل خودم و دل شما از عشق خوندم همیشه❤️
حالا نمى خوام تو این پست همه چیو بگم ولى در یک جمله:

#صداى_خوبى_ندارم_مى_دونم_براى_عشق_تو_اما_مى_خونم
٢٠٩- عجب بالا و پایین داره دنیا. ولى دنیاى من وقتى خیلى غمگین میشه خودم و با همه عشق هاى به وصال رسیده خوشحال مى کنم.
وقتى هم که مثل حالا دنیاى من رفته بالا و حالش خیلى خوبه، حال دلم رو به یاد همه عشق هاى بى وصال متعادل مى کنم.
٢١٠- گاهى براى یک صحنه شدیداً عاشقانه در یک فیلم میشه سال ها اشکى شد.

یا براى خوشحالى خانواده دکتر ارنست بعد از رسیدن به ساحل میشه غصه ها رو فراموش کرد.
٢١١- توى این حال خوب آرزو مى کنم که هر کدوم از شماها به خواسته اى که همین الان در قلبتون پنهونش کردین برسید.
دوستتون دارم بیشتر از دیروز و احتمالاً کمتر از فردا

بنیامین در صفحه اینستاگرام  هفته های قبل خودش نوشت:

سلام ١٨٧- دنیا یه جورى شرطى شده که اگه شب تولد خودمون پست نذاریم انگار فراموش کردیم که به دنیا اومدیم.
١٨٨- خدا رو شکر که وسط این دنیاى شدیداً طلبکار(!)، من بى قید و شرط ترین رفقا رو دارم. خدا مى دونه گاهى عمداً اذیتشون هم کردم که ببینم منو تا کجا تحمل مى کنند و همیشه این من بودم که روم کم شده.
١٨٩- به دلیل وجود همین دوستانم هر وقت خبر مهمى داشتم سعى کردم همین جا با شماها -که هنوز و با عشق این شماره ها رو دنبال مى کنید- مطرح کنم.

١٩٠- بیشتر از این نمى تونستم این موضوع رو پیش خودم و نزدیکانم نگه دارم “تا چند هفته آینده یه کوچولو به جمع خانواده ى ما اضافه میشه”
١٩١- خیلى دلم مى خواست تو ایران به دنیا بیاد ولى دیدم مادرش تو امریکا راحت تره. هم خانواده اش پیشش هستن و هم خودش بزرگ شده اینجاست، دلش این طور خواست من هم گفتم چشم
١٩٢- انگار همه این سى و پنج سال رو منتظرت بودم پسرم ١٩٣- بارانا از همه ما خوشحال تره. چرا نباشه؟ داره میشه خواهر بزرگه
١٩٤- دنیا یه جورى شرطى شده که خدا مى دونه ولى من و شما با هم شرطى نیستیم و این خودش یک دنیا قیمت داره.
١٩٥- مراقب خودتون و عشقتون باشید.

 

چهار سال پیش درست در تاریخ روز سی ام تیرماه سال ۱۳۹۲ بود که خبری مبنی بر فوت همسر بنیامین بهادری خواننده محبوب کشورمان منتشر شد و مشخص شد که در یکی از ورودی های بزرگراه شهید همت بنیامین و همسرش تصادف کرده اند و همسر او نسیم حشمتی متاسفانه در این حادثه فوت شده است

پس از این حادثه بنیامین و دختر کوچکش بارانا ماندند و خاطرات نسیم حشمتی که گاه گاه با فرارسیدن مناسبت های مختلف خاطرات او را زنده می کردند حدود دوسال بعد از فوت نسیم همسر بنیامین ، این خواننده جوان در روز تولدش در ۱۸ شهریور ماه سال ۹۴ در صفحه شخصی اش اعلام کرد که قصد ازدواج مجدد دارد که این خبر خود شایعات متفاوتی را برای او رقم زد

 

یکی از شایعاتی که پس از اعلام خبر ازدواج بنیامین قوت گرفت ازدواج او با بهاره افشاری بود که این بازیگر هفته گذشته با حضور در برنامه دید در شب به مجریگری رضا رشیدپور کلیه زوایای این شایعه را مورد بررسی قرار داد.افشاری گفت در ابتدا این خبر در یکی از صفحات طرفدار بنیامین منتشر شد و پس از انتشار سریعا در تمام سطح فضای مجازی منتشر شد که البته بلافاصله پس از رسیدن خبر به بنیامین او این موضوع را تکذیب کرد.

بنیامین بهادری در سال ۱۳۹۴ با «شایلی محمودی» همسر دوم خود ازدواج نمود و ازدواجش را به رسانه‌ها اعلام کرد.

روایت بنیامین بهادری از محرم امسال و نذری دادن در آمریکا

بنیامین :«میگن همه جا کربلاست و همه روزها عاشورا مثلاً حتى وسط امریکا و مثلاً تو ماه سپتامبر بالاخره دلم طاقت نیاورد.. رفتم دو متر پارچه مشکى خریدم و روش با یه رنگ پاش خراب هر جورى بود یه یا حسین از ته دل نوشتم و نشستم هى نگاش کردم. کم کم قیمه اى هم پخته و نوحه اى نسبتاً قدیمى هم از موبایل پخش مى شد. روضه ماهیانه خونه ما تو محرم به همین سادگى و با کمترین امکانات و نفرات ولى با اشتیاق بالا و باشکوه انجام شد.

بعدش قیمه هاى نذرى رو بى قید و شرط پخش کردیم به هر کسى که مى شد؛ به مسلمون و نامسلمون، به فقیر و غنى. راستش من زیاد موافق نیستم که میگن این نذرى ها بیشتر باید به دست فقرا برسه، چرا که همه انسان هاى دارا و ندار یک اندازه بهش نیازمندند.

بیشتر از اینکه غذاى جسم باشه براى روح آدم کار مى کنه.
استادمون مى گفت که از همه برنامه ها و مراسم ها و سخنرانى ها و نوحه هایى که تو زندگیم تجربه کردم هیچکدوم رو عمیقاً به اندازه همین غذاى نذرى با پوست و گوشت خودم درک نکردم. اصلاً مورد داریم همین حالا تو فامیلمون یه خانواده اى که اصلاً محرم و امام حسین و کربلا رو قبول ندارن ولى اربعین ها نذر شله زرد دارند(!)
من هر سال محتاج همون شله زرد مثلاً بى اعتقادم.

چاى روضه هم که آدمو مست خودش مى کنه، نشنیدى این شعر رو که میگه: “سماورى که به بزم حسین مى جوشد، بخار رحمت آن جرم خلق مى پوشد

حدیث کوثر و تسنیم و سلسبیل مگو، بگو حکایت مستى که چاى مى نوشد(!)

آخر شب پارچه مشکى رو زدیم بالاى سر تو اتاق خودمون که تا آخر محرم زیر سایه اش باشیم.

سرمایه وسایل روضه ماهیانه مون تو امریکا؛ چند متر پارچه سیاه و شش تا استکان چاى کمرباریک و چند تا دل شکسته براى کودک در گهواره رُباب.»

نذری بنیامین در آمریکا

بنیامین چگونه ستاره شد؟

بنیامین از دو موهبت «کودک درون» و «سهل و ممتنع» بهره برد. شاعری که غزل می گفت، بعدتر برای کودکان شعر و موسیقی نوشت و همان زمان،با شاعر دیگری که سمت استادی اش را هم داشت یعنی فرید احمدی همراه شدو با هم کار کردند تا کارهایی سهل و ممتنع بنویسند برای کودک درون آدم بزرگ ها.
بنیامین قبل از سال ۸۵ در سال ۸۴ به صورت غیررسمی ستاره شده بود.

من در دوره ای برای ساخت موسیقی «گل های رنگین کمان» دعوت شدم. در آن دوره، عروسک «چرا» بین بچه ها یک ستاره بود و کسانی که در آن دوره مسئولیت حقوق موسیقی ها و کل حقوق مادی و معنوی آن را داشتند، به من پیشنهاد دادند که بیا و یک آلبوم برای این صدا بساز.
آلبوم اولش تولید شده بود، در تلویزیون تبلیغ می شد و فروش خوبی هم داشت.

آهنگ های بنیامین بهادری

«رنگین کمان دوم» ۹ یا ۱۰ قطعه داشت. هشت تراک با کلام و یکی، دو ترک بیکلام.
از آن ترک ها از همه مهم تر «چیکه چیکه آب تنی» و بعد از آن «همگی با هم دسته جمعی رفته بودیم به گردش…»
و ترانه «لالایی» بود، «جشن تولد» بود و «عید نوروز».
من همه شان را دوست داشتم و همین الان می توانم راجع به آن ها خیلی حرف بزنم.

من قبل از آن کار کودک انجام می دادم و قبل از آن هم ترانه سرا بودم و قبل تر از آن هم،شعر کلاسیک کار می کردم. وقتی که تو در این فضاها حضور داری، طبیعی است
که آدم های مختلفی با تو آشنا می شوندو می توانی کاری را شروع کنی.

قبل از این آلبوم، من با «فرید احمدی» یک آلبوم دیگر کار کرده بودیم به نام «نی نی گل».
این ها هر کدام رزومه ای می شوند برای کار بعدی تو و تفکر بزرگی که آدم ها راجع به کارهایشان دارند،همین طور کم کم شکل می گیرد. مثلا من یک باکس برای فعالیت هایی که راجع به کودک می شوددارم و برای من این فعالیت ها، خیلی جدا نیست با کارهایی که در حوزه موسیقی پاپ انجام می دهم.
آن یک بخش از بنیامین است و این هم یک بخش دیگر.

بنیامین

بنیامین بهادری

سادگی

شاید در دیدم عموم این ها با هم تضاد دارند اما در دید من نه.
دقیقا مثل تکنولوژی است و آنچه که به نام حس شناخته می شود. منظورم از حس آن چیزی است که فرهنگ شرق نماینده آن است و تکنولوژی، چیزی است که به ظاهر غرب نماینده آن است.

این دو ظاهرا با هم تضاد دارند، اما در دنیای فعلی می بینیم که به هم نزدیک شده اند و از ترکیب این ها،آثار خیلی بزرگی تولید می شود، بدون آنکه استقلال هرکدام به هم بخورد.

از یک طرف تکنولوژی است و از یک طرف حس و حس آن چیزی است که مردم در کوچه و بازار دوست دارند.سابق بر این، حس خیلی با تکنولوژی مخلوط نمی شد و به خاطر همین شما کارهایی معمولی وظاهرا پوپولیستی می شنیدی. این هم مربوط به موسیقی است و هم مربوط به عرصه های دیگرمثل فیلمسازی و حتی مثل داستان نویسی.

در چند دهه قبل، کتاب های رمان، یک سری داستان های روشنفکری و علمی و دقیق بودو از آن طرف کارهایی که اصلا هیچ ندارد، اما حس دارد. اسم نویسنده ها را نمی گویم که سوءتفاهم پیش نیاید
چون الان دیگر آن فضا برطرف شده است.

از آن طرف تو دوره ای را می بینی که تکنیک در اوج است، ولی حس ندارد به همین خاطر مردم استقبال نمی کردند.به نظرم هنر درست و به روز و پویا هنری است که هم صاحب علم و تکنیک و مدرنیته باشد و از آن طرف صاحب حس باشد.

بارانا ، دختر بنیامین

زندگی نامه بنیامین بهادری

حس آن فرآیندی است که از درون شناخت در می اید و در شرق اسم عرفان دارد،
چیزی است که تو نمی فهمی، به متافیزیک نزدیک است، به سلیقه نفهمیده مردم نزدیک است  خیلی راحت نمی توانیم راجع به آن حرف بزنیم ولی همه مان می دانیم چیست. من به ترکیب این ها فکر می کنم
بدون آنکه استقلال شان به هم بخورد. همین جا نقبی می زنم به آلبوم ۸۵٫ آنجا چون خود بنیامین مطرح بود،از من سوال می کردند که دلیل موفقیت این کارها بین مردم را چه می بینی و من بیشتر
از کلمه سادگی استفاده می کردم.البته فقط سادگی نبود اما من بیشتر از همه، از آن استفاده می کردم، چون فکر می کردم می شود یک کار،هم ساده باشد، هم مردم را اقناع بکند و هم کاملا علمی و قابل دفاع باشد.

یعنی تو هم بتوانی در دانشگاه از آن دفاع بکنی و هم بین مردم حرکت خودش را داشته باشد و برای خود ما ثابت شد که این شدنی است. در تمام د نیا این اتفاق می افتد. کارهایی که هم تیراژ دارد،یعنی مردم از آن حمایت می کنند و هم در طبقه روشنفکری جای خودش را باز می کند.
یعنی منتقد دارد، مدافع دارد، مخالف دارد و حول آن بحث ایجاد می شود.

خیلی ها که از دور به این قضایا نگاه می کنند، دلیل موفقیت کارهای مرا این می دانند که بنیامین در آنها،کودکی است که بزرگ شده است. آهنگ: «ساعت، دیوار…» و با «ممن اگه توتوتو رو نبینمت…».

بنیامین بهادری

در همه این ها آن سادگی و کودکی وجود دارد. مردم سادگی و کودکی را دوست دارند و من سعی کردم کودک درونم را بیدار نگه دارم. صبح به صبح کودک درونم مرا از خواب بیدار می کند.
زیربنای فکری ام وقتی که می خواستم برای کودک کار کنم و وقتی که موسیقی پاپ کار می کنم یکی است.

بنیامین بهادری

زمستان سال ۸۵ در اولین مصاحبه مطبوعاتی که بنیامین در آن مطرح شد، اول دیگران حرف زدند و بعد که نوبت من شد، خواهش کردم قبل از اینکه سوال ها را از من بپرسند یک نوشته را بخوانم.من آن نوشته را خواندم اما همه آدم ها از روی آن رد شدند و در مورد آن نپرسیدند چون ترانه «دنیا دیگه مث تو نداره» را شنیده بودند.
در آنجا من مطالبی را عنوان کردم که هنوز هم تغییر نکرده است.

حرفم این بود و هست که عشق به شکل پرداخته شده و هنرمندانه می تواند همه مسائل جامعه را حل کند.
عشق می تواند همه معضلات پیچیده که آدم برایش هزینه می کند و زمان می گذارد اما خیلی کند پیش می رود را به صورت میان بر حل کند.

نکته بعدی در آن مانیفست است که آن روز خواندم این بود که من نیستم که قرار است حرف بزنم بلکه یک تیم است که دارند کار می کنند اما قرار است اسم این محصول را بگذارند بنیامین و خود بنیامین هم در آن تیم کار می کند.
آنجا از «ما» حرف زدیم و این چیزی است که امروز از آن اسم برده می شود

عکس بنیامین بهادری

اگر از من هم بپرسید که بیشتر خودت را در کدام حوزه می بینی، من ادبیات را انتخاب می کنم ولی به هر حال من آهنگساز آن قطعات بودم و همان موقع می گفتند که این آلبوم آهنگسازی خیلی ساده ای دارد و راجع به تنظیم آن هم می گفتند تنظیم آن، تنظیم های خلوت و ساده ای است در صورتی که هم شعر آن پر از تکنیک است و هم آهنگ آن.

تولد پسر بنیامین بهادری

من به عنوان کسی که تو او را به عنوان ترانه سرا یا شاعر می شناسی، می توانم از آن شعرهاو کارهایی که خودم از فرید خواندم به شکل یک مناظره جدی، دفاع دانشگاهی کنم.
منظورم داوری دوستانه و قضاوت درست است و این خیلی هم خوب است.
می توانم توضیح دهم که چه ساختار تکنیکی و مدرنی در ترانه های آلبوم ۸۵ وجود دارد.

بعدا دوستان دیگری مثل نیما وارسته هم به جمع ما اضافه شدند. نیما تا آن موقع تنظیم نکرده بود اما من می دانستم که این آدم نابغه است. چند ساز را به صورت حرفه ای و درجه یک می نواخت،صدابردار خیلی خوبی بود، میکس و مستر آنچنانی داشت و علاوه بر همه،ایده های بسیار خوبی راجع به تنظیم داشت. نیما وارسته بعدا در یک مصاحبه،در مورد آغاز کار تنظیم خودش توضیح داده و من هم به گفته او استناد می کنم.

عکس بنیامین بهادری

من داشتم کارم را ضبط می کردم و نیما در آنجا میکس و مستر می کرد.
ایده هایی به من داد که من یک روز به او گفتم چرا خودت تنظیم نمی کنی؟ یک قطعه یک قطعه تنظیم کرد
و دیدیم که چه استعداد و توانایی خوبی دارد، بنابراین او هم شد حلقه و ضلع سوم گروه ما.

بنیامین بهادری

بعد از او محسن رجب پور آمد و بعد از آن هم آقای علمشاهی.
قبل از این ها علی منصوری و علی پاکدامن بودند.
علی پاکدامن تنظیم آلبوم «گل ها رنگین کمان» را انجام داده بود وعلی منصوری هم کار میکس و مستر را انجام داده بود و کارهای دیگری که من برای بقیه ساخته بودم و علی آن را تنظیم کرده بود. الان دوباره همه به هم رسیده ایم.

بنیامین بهادری

هیت شدن

آن کنفرانس که قبل از عید بود. چهاردهم اسفند آلبوم منتشر شد و پانزدهم آن کنفرانس برگزار شد.
ما هنوز نمی دانستیم که قرار است عید ۸۵ آن توجه گسترده به آلبوم به وجود بیاید.
نه به آن شدت که اتفاق افتاد، فکر می کردیم که برای آن اتفاقات خوبی خواهدافتاد. آن روز من خیلی خوشحال بودم.
در آنجا من بودم، سید فرید احمدی و منتشرکنندگان قطعات، محسن رجب پور و آقای علمشاهی.

آهنگ های بنیامین بهادری

بحث شان هم موضوع کپی رایت بود و به خاطر همین، نطق پیش از دستور و دستور وسخنرانی های بعد از آن و سوال و جواب ها بیشتر در مورد آن بود و فقط بخشی از آن بحث به آلبومی که منتشر شده بود، مربوط می شد.

بنیامین در فیلم سلام بمبئی

اسم آلبوم رسما ۸۵ بود، نه بینامین و آلبوم ۸۸ من هم به همین اسم بود و اسم بنیامین ۸۵ و بنیامین ۸۸ را مردم روی آن گذاشته بودند.

من تا جایی که می توانستم، می خواستم آن را متعادل پخش کنم تا هم بارش روی دوش همه مان باشدو هم منافع آن تقسیم شود، به خاطر همین از همان اولین مصاحبه، از فرید، نیما، محسن رجب پور و آقای علمشاهی هم حرف می زدم. ما در اینسرت آلبوم،
عکس فرید و نیما وارسته و من را سه نفری با هم انداختیم و خیلی وقت بود که در موزیک پاپ فارسی این اتفاق نیفتاده بود و شاید هم اولین بار بود و می توان ثبت اش کرد.

وقتی عید شد و آن آلبوم به آن صورت هیت و مقبول شد من ۴-۲۳ ساله بودم.

بیوگرافی بنیامین بهادری

نام اصلی : وحید بهادری
نام مستعار : بنیامین
زادروز : ۱۸ شهریور ۱۳۶۱-تهران
اهل کشور : ایران
سبک‌ها : موسیقی پاپ
کار(ها) : خواننده-آهنگساز
ناشر(ها) : ترانه شرقی و آوای نکیسا
سازهای برجسته : گیتار

بنیامین بهادری(وحید بهادری) خوانندهٔ ایرانی موسیقی پاپ در ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ درخانواده‌ای مذهبی در تهران متولد شد. از کودکی علاقه بسیاری به فراگیری موسیقی داشت.

۱۶ ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد در سن ۱۹ سالگی به فراگیری گیتار پرداخت و قبل از شروع به کار حرفه‌ای به مداحی می‌پرداخت و سپس به صورت حرفه‌ای آهنگ سازی را شروع کرد در این مدت در چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگر موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام گلهای رنگین کمان برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم ۸۵ خوانندگی را بصورت حرفه‌ای آغاز کرد.

myportal

۴ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی