پست بهارک صالح نیا

بهارک صالح نیا که این روزها در سریال های شبکه جم فعالیت میکند با قراردادن متنی در صفحه اجتماعی اش در زمینه آزار جنسی دردو دل هایی کرد و در اختیار فالوورهایش قرار داد متن صحبت های او را در این بخش خواهید خواند.

بهارک صالح نیا نوشت:

آزار جنسی یا آزار روحی ،به هر حال همه ما زنها یکجایی در زندگیمان تجربه اش کردیم …
من فرار کردم …. خودم را نجات دادم از آزارهای روحی که برای فرار از آزارهای جنسی تحمل میکردم فرار از عدم امنیت.‌‌..
حتی در خانه ام …جایی که از آنِ من بود ولی وقتی نصفه شب یک دیوانه ی دوست نما با مشت و لگد به جان در هایش می افتاد نمی توانستم به پلیس زنگ بزنم چون اولین سوالی که نمیدانستم چه جوابی باید به آن بدهم این بود که چه نسبتی داریم ….!

از جایی که چه دوستت داشته باشند چه نداشته باشند همیشه تهدیدی بالای سرت است …

از جایی که اگر وارد دنیای به اصطلاح زیبای هنر شوی اولین چیزی که پیدا میکنی ترس از ممنوع الکاریست!
فرار کردم از جایی که برای موفقیت در کارم باج دادن(از هر نوعی) الزامی بود .‌‌‌…
فرار کردم از جایی که اکثر زنان به ظاهر موفقِ همکارم مجبورند دروغ بگویند که حالشان خوب است و الحق همه ی مردان اطرافشان پاک وشریفند !!! ….تا بیکار نمانند، تا خوب جلوه کنند ،تا تنها نباشند ….

فرار کردم از جایی که دوستِ دوران نوجوانیم کودک سه ساله اش را لحظه ای تنها نمیگذارد از ترس عاقبت آتنا ها و اهورا ها … من فرار کردم ….ولی بقیه چه؟؟؟!!!
زن بودن جرمم بود و من حالا فراریم …

حالا که زنان همه ی دنیا از ترسهایشان می گویند میبینم چقدر زن بودن سخت است …اگر چاق باشی ‌‌‌…اگر لاغر باشی ..اگر زشت باشی ،اگر زیبا باشی ،اگر کدبانو باشی، اگر بوی قورمه سبزی بدهی، اگر خانه دار نباشی ، اگر حرف بزنی یا سکوت کنی …. همیشه چیزی هست که تو را بترساند برای اینکه خودت نباشی …. مردها هیچ وقت این را درک نخواهند کرد … سخت است که بزرگترین امتیازت زن بودنت باشد ….مادامی که نخواهی از این امتیاز بهره ببری جایت ته صف است ..‌‌.
این یک درد ِ دل زنانه بود برای من هم

صفحه اجتماعی بهارک صالح نیا

myportal

۷ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی