آیا تصمیم بیژن حیدری درست اتخاذ شد!

آیا تصمیم بیژن حیدری درست اتخاذ شد!

بیژن حیدری داور تازه ترین دربی بود که در قضاوت خود کارت زردی به روی بازیکن استقلالی نشان داد و پتالتی اعلام کرد. این تصمیم سرنوشت این بازی را تغییر داد اکنون باید دید این تصمیم درست اتخاذ شده است یا غلط!

بیژن حیدری در دقیقه ۲۴ جدال پرسپولیس مقابل استقلال جنجالی ترین تصمیم را علیه آبی‌پوشان با اعلام خطای پنالتی صورت داد.
  بیژن حیدری که اولین قضاوت خود را در دربی انجام می‌دهد، بعد از عبور از دقایق ابتدایی بازی در نهایت روی فرار علی علیپور و تکل از پشت روزبه چشمی ضمن اعلام پنالتی برای سرخپوشان یک کارت زرد نیز به مدافع شماره ۴ و ملی پوش استقلال داد.

تصمیمی که البته با اعتراض کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس همراه بود و آنها معتقد بودند با توجه به شرایط و وضعیت خطای صورت گرفته، حیدری می‌توانست آبی‌پوشان را ۱۰ نفره کند.

اکنون باید دید این صحنه جنجالی با نظرات کارشناسان داوری مستحق چه تصمیمی بود و آیا حیدری در تصمیم خود دچار اشتباه شده یا خیر.

بیژن حیدری (زاده ۳۰ تیر ۱۳۵۹ در همدان) داور ایرانی فوتبال است. وی در سال ۱۳۷۸ داوری را شروع کرده‌است و در سال ۱۳۸۵ درجه ملی خود را دریافت کرده‌است.

وی دارای مدرک دکترای ارتوپدی نیز هست و در کنار داوری فوتبال، طبابت نیز می‌کند.

وی برای نخستین بار قضاوت دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران (به عنوان حساس ترین بازی فصل فوتبالی ایران) از هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ را بر عهده داشت. در این دیدار رضا سخندان و سعید علی نژادیان به عنوان کمک داورهای اول و دوم وی را همراهی کردند

ورزش سه

myportal

۸ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی