تغییر چهره کاخ سفید به مناسبت جشن هالووین

تغییر چهره کاخ سفید به مناسبت جشن هالووین

عنکبوت های بزرگی کاخ سفید را احاطه کرده اند و با تارهای وحشتناکی که دور ستون های این کاخ سلطنتی تنیده اند باعث ایجاد رعب و وحشت خاصی شده است. ملانیا ترامپ با این کار جشن سنتی هالووین را گرامیداشته است.

هالوین جشن مسحیت غربی و از سنت‌های دیرینه آمریکاست که هرساله با نزدیک شدن سال جدید برگزار می‌شود. این جشن در ۳۱ اکتبر شروع می‌شود و سه شبانه روز به طول می‌انجامد. طی آن افراد چهره‌های خود را به شکل‌های متفاوت و عجیب گریم می‌کنند و لباس‌های خاص می‌پوشند. دکوراسیون خاص خانه‌ها هم که جای خود دارد.

به مناسبت این جشن سنتی نمای کاخ سفید نیز ظاهر عجیبی به خود گرفت. دکوراتورها یا آویزان کردن تعدادی عنکبوت بزرگ از نمای این ساختمان، تلاش کردند این مناسبت را در کاخ سفید هم نشان دهند. گفته می‌شود مسئولیت اجرای جشن هالوین را ملانیا ترامپ برعهده گرفته است.
تصویر زیر نمای بیرونی کاخ سفید را نشان می‌دهد.

 

فعالیت‌های هالووین شامل است: حضور در صحنه‌های جشن در خیابانها و مراکز شهر با لباس رنگارنگ و عجیب و غریب و چهره‌های ترسناک و نقاشی شده، تزئین، کنده کاری کدو تنبل و روشن کردن شمعی درونش همچو فانوس، آتش بازی، روشن کردن چراغهای کوچک همچو ریسه و سیب بازی «در یک تشت پر از آب چند سیب می‌ریزند و بچه‌ها با دهان باید سیبهای شناور در آب را بیرون بکشند» و بازی‌های فالگیری و غیب گویی و پیش گویی کردن، شوخی و جوک تعریف کردن، بازدید از جاهای خالی از سکنه وترسناک، گفتن داستانهای ترسناک و تماشای فیلم‌های وحشتناک.

 

myportal

۸ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی