پوری بنایی و پرستو صالحی

پوری بنایی و پرستو صالحی

پیش از اینکه کسی تولد پرستو صالحی را به وی تبریک بگوید پوری بنایی هنرپیشه پیشکسوت سینمای کشورمان عکس و متن زیبایی برای این هنرمند ارسال کرده است که در ادامه خواهید دید.

پوری بنایی بازیگر قدیمی کشورمان به بهانه تولد پرستو صالحی عکس و متنی را برای این بازیگر منتشر کرده که باعث خوشحالی و غافلگیری پرستو صالحی شده است.

پرستو صالحی نوشت:

*****

وقتی آدم چند روز قبل تولدش سوپرايز می شود …

آخه ذوق مرگ شدن نداره كه ستاره هميشه درخشان عالم هنر مهربان بانو پوری بنايی برای آدم پست بزاره ؟!

بانو بی نهايت خوشحالم كردين و به خودم باليدم

سايه تون بر سر ما مستدام كه سراپا عشقيد دوستتون دارم يه عالمه

وی فعالیت سینمایی‌اش را در سال ۱۳۴۳ با بازی در فیلم «عروس فرنگی» به کارگردانی نصرت‌الله وحدت آغاز کرد. از بازی‌های به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز وی می‌توان به نقش «اعظم» در دو فیلم «قیصر» و «کوچه مردها» اشاره کرد. او پس از انقلاب موفق به بازی در هیچ فیلمی نشد. محمدعلی نجفی برای مجموعه تلویزیونی سربداران (۱۳۶۲) به او پیشنهاد همکاری داد که بنایی به دلیل بیماری پدر و مادرش نپذیرفت. همچنین در سال‌های بعد از انقلاب چند بار به خارج از کشور رفت و به رغم پیشنهادهایی که برای بازیگری به او شد به ایران بازگشت و حاضر به اقامت در خارج از کشور نشد.

آخرین کار سینمایی بنایی، بازی در فیلم «مریم و مانی» به کارگردانی کبری سعیدی است، البته در سال ۱۳۸۶ در فیلم «شیرین» به کارگردانی عباس کیارستمی به عنوان یکی از صد بازیگر زنی که در این فیلم در نقش تماشاگران در حال تماشای یک فیلم دیده شدند شرکت داشت.

myportal

۹ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی