جشنواره مردگان در پایتخت مکزیک

جشنواره مردگان در پایتخت مکزیک

این جشنواره که هر سال در پایتخت مکزیک برگزار می شود با استقبال مردم این شهر همراه است. عروسک هایی شبیه به اسکلت در این جشنواره می رقصند و افراد زیادی نیز خود را شبیه به مردگان کرده و به خیابان ها می آیند.

جشن «روز مردگان» در شهر مکزیکو سیتی به رسم هر ساله در حال برگزاری است.در این جشن مردم پایتخت مکزیک شمع به دست به گورستان‌ها می‌روند و ضمن ادای احترام به مردگان، با اقوام و بستگان خود دیدار میکنند. بسیاری از افراد حاضر در این جشن نقاب هایی به شکل اسکلت به صورت می زنند و لباسهایی رنگی می پوشند.

روز مردگان (به اسپانیایی: Día de Muertos) یک جشن ملی در مکزیک و برخی از کشورهاست که به مدت سه روز (از ۳۱ام اکتبر تا دوم نوامبر) همهٔ بانکها و سازمانها تعطیل هستند و همه مشغول انجام جشن می‌شوند.

در این جشن، افراد به زیارت قبر دوستان و خانواده می‌روند و آن‌ها را تمیز کرده، روی آنها گل گذاشته و با روشن کردن شمع و خواندن دعا یاد آنها را زنده می‌کنند.

به اعتقاد پژوهشگران ریشهٔ این جشن به دوران تمدن‌های مایا و آزتک‌ها می‌رسد که جشنی در ستایش ایزدبانوی Mictecacihuatl بود و در ماه آگوست برگزار می‌شد. اما در دورهٔ استعمار، تاریخ این جشن از آگوست به نوامبر منتقل شد.

 

اکوفارس

myportal

۱۱ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی