کتابخانه ای با فضایی شگفت انگیز

کتابخانه ای با فضایی شگفت انگیز

کتابخانه ای که در این تصویر میبینید از مدرن ترین و زیباترین کتابخانه های دنیا به شمار می رود. فضای این کتابخانه بسیار تخیلی است قفسه های کتاب حالت مواج دارند و به صورت لایه لایه فضای آن را پرکرده اند.

این کتابخانه که با ۳۳هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت و با همکاری معماران محلی TUPDI ساخته شده ، حاوی ١.٢ میلیون نسخه کتاب است.

این کتابخانه قفسه هایی دارد که از زمین تا سقف گسترده شده و با انحناهای هنری به دور یک سالن کروی می چرخند.

قفسه های موج دارو سقف لایه –لایه، این کتابخانه را متمایز کرده و این حس را القا می کند که فرد در یک فضای علمی و تخیلی قرار دارد که یک چشم غول پیکر از بیرون آن را مشاهده می کند.

 کتابخانه تیانجین که طی سه سال ساخته شده، به عنوان بخشی از پنج ساختمان فرهنگی در ناحیه Binhai چین است . همه این پنج ساختمان با یک راهروی سقف شیشه ای به هم متصل می شوند. یک توپ عظیم هم در مرکز این کتابخانه و در کنار میز اطلاعات طراحی شده است.

قفسه های کتاب در هر دو طرف جلوی سالن قرار گرفته و دو برابر پله ها و صندلی ها هستند. این خطوط نازک و مواج تا سقف هم کشیده شده و نورپردازی سقف، مکان کاملا روشنی را ایجاد می کند.

در دو طبقه اول کتابخانه، اتاق مطالعه، کتاب ها و مکان های نشستن قرار دارد. ولی در طبقه بالا اتاق کنفرانس، اتاق کامپیوتر و صوتی، دفاتر ادرای و دو پاسیو نیزدر پشت بام قرار دارد

 

myportal

۱۴ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی