دروازه‌بان اسپانیایی پورتو جایزه گرفت

دروازه‌بان اسپانیایی پورتو جایزه گرفت

در این تصویر دروازه بان تیم پرتو ایکر کاسیاس را میبینید که موفق به دریافت جایزه Golden Foot 2017 شد. او برای دومین بار این جایزه را از آن خود کرده است.

دروازه‌بان پورتو توانست جایزه Golden Foot 2017 را به دست آورد.

به نقل از آس، ایکر کاسیاس عنوان دیگری را به ویترین افتخاراتش افزود. دروازه‌بان اسپانیایی پورتو جایزه Golden Foot 2017 را کسب کرد. این عنوان به فوتبالیست‌های بالای ۲۹ سال سن که دوران ورزشی موفقی را داشته‌اند، اهدا می‌شود.

کاسیاس ۳۶ ساله توانست از ۹ نامزد این جایزه یعنی کریستیانو رونالدو، سرخیو راموس، مانوئل نویر، لیونل مسی، آرین روبن، تیاگو سیلوا، لوییس سوارس، یحیی توره و آندره پیرلو پیشی بگیرد و این جایزه را به خود اختصاص دهد.

این برای دومین سال پیاپی است که این جایزه به یک دروازه‌بان می رسد. سال گذشته جانلوییجی بوفون برنده این عنوان شد.

کاسیاس در موناکو جایزه خود را دریافت کرد.

برای دومین بار است که Goledn Foot به یک اسپانیایی تعلق می‌گیرد. پیش از این آندرس اینیستا توانست در سال ۲۰۱۴ برنده این جایزه شود. ایتالیا با چهار عنوان بالاتر از دیگر کشورها قرار دارد. روبرتو باجو (۲۰۰۳)، الساندرو دل پیرو(۲۰۰۷)، فرانچسکو توتی (۲۰۱۰) و بوفون (۲۰۱۶) Golden Foot را به دست آورده بودند. پس از آن برزیل با سه بازیکن دیده می‌شود. رونالدو نازاریو (۲۰۰۶)، روبرتو کارلوس (۲۰۰۸) و رونالدینیو (۲۰۰۹) برنده این جایزه شدند. اوکراین (شوچنکو ۲۰۰۵)، ولز (رایان گیگز ۲۰۱۱)، سوئد (زلاتان ایبراهیموویچ ۲۰۱۲)، ساحل عاج (دروگبا ۲۰۱۳) و کامرون (ساموئل اتوئو ۲۰۱۵) با یک عنوان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ایسنا

myportal

۱۹ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی