هشتمین روز از ماه ربیع الاول تعطیل رسمی اعلام شد

هشتمین روز از ماه ربیع الاول تعطیل رسمی اعلام شد

آغاز امامت حضرت ولی‌عصر مصادف با هشتم ربیع الاول است که به تازگی توسط مجلس شورای اسلامی تعطیل رسمی اعلام شده است. هشتم ربیع‌الاول برابر با ششم آذرماه  است که تاکنون در تقویم به صورت رسمی تعطیل نشده بود.

, یکی از موضوعات چالش‌برانگیز میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در سال گذشته، موضوع تعطیل و یا تعطیل نبودن هشتم ربیع‌الاول، مصادف با آغاز امامت و ولایت حضرت امام عصر(عج) بود که پس از دو بار رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان این مسئله تأیید شد.

براساس این گزارش، مجلس در سال گذشته طبق بند «ح» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، تعطیلی هشتن ربیع‌الاول را تصویب کرد و سپس با تأیید شورای نگهبان، این امر به قانون دائمی تبدیل شد و از این پس هر ساله این روز به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) تعطیل رسمی است.

چرا تعطیلی ششم آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است؟

این گزارش می‌افزاید، با توجه به هشتم ربیع‌الاول مصادف با ششم آذرماه هجری شمسی است
و تعطیلی این روز نیز در فروردین امسال تأیید شده و از طرفی تقویم‌ها نیز پیش از سال جدید چاپ و منتشر می‌شود، بنابراین تعطیلی ۶ آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز، این موضوع را تأیید کرده و گفته است که شورای نگهبان در مهلت ۲۰ روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول اعلام نظر نکردکه این امر طبق قانون به منزله تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

myportal

۲۱ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی