جای دادن مایعات گران قیمت در گردو

جای دادن مایعات گران قیمت در گردو

گردو از بهترین میوه های پرخاصیت برای سلامتی شماست که علاوه بر خاصیت هایی که دارد جای خوبی برای مخفی کردن اشیای گرانقیمت به شمار می رود. در زمان های دور مایعات گرانقیمت را در گردو جای میدادند.

بسیاری از وسایل هستند که در خیلی از مواقع به کار انسان می‌آیند هرچند دیگر از نظر انسان به کار کسی نیاید. در قرن نوزدهم، مردم پولدار کشور فرانسه از این گردو برای مخفی نگه داشتن مایعات ارزشمند استفاده می‌کردند که ارزش مایع داخل آن‌ها از خود گردو بسیار بیشتر بود.

مغز گردو نوعی خشکبار مقوی است که با خارج کردن آن از پوسته سخت گردو قابل استفاده‌است. مغز گردو را با نام غذای مغز نیز بیان کرده‌اند، زیرا مغز گردو سرشار از امگا۳ است که باعث کارکرد بهتر مغز می‌شود. گردو (فارسی دری: چهارمغز، جوز یا گَوز (از فارسی میانه goz) میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد.

گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد. گردو منبع عالی پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی است. واژه جوز معرب گوچ پارسی میانه به همین معنی است.

مغز گردو و بذر کتان دارای بیشترین اندازه اسید چرب امگا ۳ در میان مواد غذایی گیاهی هستند

 

myportal

۲۶ آبان ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی