سنت دیرینه روز شکرگزاری

سنت دیرینه روز شکرگزاری

بوقلمون‌های روز شکرگزاری کاخ سفید را در این تصویر میبینید آن ها مورد عفو دونالد ترامپ قرار گرفتند و از خوردن آن ها جلوگیری شد. هفتادمین سالگرد برگزاری این سنت دیرینه در آمریکا برگزار شد.

بوقلمون‌های روز شکرگزاری کاخ سفید که قرار است روز سه شنبه به مناسبت این روز مورد بخشش دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا، قرار بگیرند، به واشنگتن رسیدند.
این دو پرنده در یکی از اتاق های هتل مجلل «ویلارد» نگهداری می شوند که هزینه یک شب اقامت در یکی از اتاق های این هتل بین ۲۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار است!

در روز سه‌شنبه این بوقلمون ها مورد عفو «دونالد ترامپ» قرار گرفتند که در نتیجه از پختن و خوردن این حیوان برای شام جلوگیری شد. این مراسم به مناسبت روز شکرگزاری در آمریکا برگزار می شود.

«نمایش ملی بوقلمون شکرگزاری» نخستین بار در سال ۱۹۴۷ بوسیله «هری ترومن»، سی و سومین رئیس جمهور آمریکا انجام شد.
امسال هفتادمین سالگرد برگزاری این سنت دیرینه است. رؤسای جمهور اسبق آمریکا هم هر ساله در آستانه روز شکرگزاری یک یا دو بوقلمون را مورد عفو قرار می دادند؛اما مراسم بخشش بوقلمون ها بوسیله جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا در سال ۱۹۸۹ آغاز شد.

روز شکرگزاری یک تعطیلی ملی در آمریکا و کانادا بوده و مردم به شکرانه برداشت محصول هر ساله جشنی برگزار می کنند.
در آمریکا روز شکرگزاری در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر و در کانادا در دومین دوشنبه ماه اکتبر برگزار می شود.
بوقلمون یکی از محبوب ترین غذاهایی است که هر ساله در هر میز غذایی در روز شکرگزاری یافت می شود.
در جشن های شکرگزاری امروزی، رئیس جمهور آمریکا یک یا دو بوقلمون را در یک حرکت نمادین، عفو می کند و با این کار این بوقلمون ها اجازه ادامه زندگی را خواهند داشت.

مایش ملی بوقلمون شکرگزاری (National Thanksgiving Turkey Presentation) نام یک مراسم سالیانه است که در کاخ سفید و برخی دفاتر فرمانداری و خانه‌های ایالتی در آمریکا برگزار می‌شود.

این مراسم بمناسبت روز شکرگزاری (آمریکا) برگزار می‌شود. در این مراسم رئیس جمهور یک بوقلمون را بطور رسمی در حضور رسانه‌های عمومی شامل عفو ریاست جمهوری می‌کند (که در نتیجه از پخته شدن و صرف این بوقلمون برای شام جلوگیری می‌شود).

این مراسم موضوع فیلم کارتونی سینمایی پرندگان آزاد (با صداپیشگی اوون ویلسون) می‌باشد.

myportal

۲ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی