شخصیت های ورزشی در مستند صفر تا سکو

شخصیت های ورزشی در مستند صفر تا سکو

این فیلم روایتی از زندگى خواهران منصوريان قهرمانان ووشوكار جهان است خواهران منصوریان در اکران مردمی فیلم صفر تا سکو حضور پیدا کردند. دراین میان چهره هایی همچون مهدی مهدوی کیا نیز دیده میشد. این خواهران ورزشکار در پردیس آزادی در کنار هنرمندانی همچون مهتاب کرامتى حضور یافتند.

اکران مردمی فیلم «صفر تا سکو» شب گذشته با حضور مهتاب کرامتى,مهدى مهدوى کیا, حبیب رضایی, حامد کاویانپور,خواهران منصوریان و … در پردیس آزادی برگزار شد.

صفر تا سکو مستند بلند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه کنندگی مشترک مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی روایت زندگی خواهران منصوریان ووشوکار اهل سمیرم اصفهان است که قهرمان جهان وایران شدند.

این فیلم با نمایش در جشنواره فجر سی و پنجم در چهار رشته بهترین فیلم،کارگردانی،تدوین و صداگذاری نامزد کسب جایزه شد و در جشنواره حقیقت سال گذشته با شش عنوان کاندید جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

 

مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی به تهیه کنندگی مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی که به زندگی ورزشی خواهران منصوریان وشوکاران قهرمان جهان می‌پردازد، از اول آذرماه در سینماهای کشور به نمایش درخواهد آمد.

این فیلم با نمایش در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در چهار رشته بهترین فیلم، کارگردانی، تدوین و صداگذاری نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و در جشنواره سینما حقیقت سال گذشته با شش نامزدی، جایزه بهترین فیلم مستند را از این جشنواره دریافت کرد.

«صفر تا سکو» بعد از موفقیت در این دو جشنواره، با موافقت شورای صنفی نمایش، مجوزهای لازم برای اکران را بدست آورد و از اول آذر ماه در سینماهای کشور به روی پرده می‌رود.

سحر مصیبی در این مستند به بخش های مهمی از زندگی ورزشی و شخصی این سه خواهر از تمرینات با امکانات کم و مشکلاتی که آنها در طی مسیر قهرمانی خود با آن روبرو شدند، پرداخته است. آنها تمامی جریانات، ‌اتفاقات تلخ و شیرین زندگی‌شان را برای مخاطبان تعریف می‌کنند.

سازندگان فیلم می‌گویند در «صفر تا سکو» هیچکدام از صحنه ها بازسازی نشده و تمام اتفاقات به صورت مستند فیلمبرداری شده و سحر مصیبی تمام لحظات زندگی این سه خواهر را به صورت واقعی به تصویر کشیده است .

myportal

۴ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی