حضور دختر ترامپ در هند

حضور دختر ترامپ در هند ایوانکا ترامپ در سفر به هند مورد استقبال مقامات هندی قرار گرفت و  نخست وزیر هند برای وی میز شام طولانی و مفصلی ترتیب داد. و به بهترین نحو از وی پذیرایی کرد.

«ایوانکا ترامپ»، دختر و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا، این روز‌ها برای حضور در اجلاس جهانی کارآفرینی در حیدرآباد هند به سر می‌برد. «نارندرا مودی»، نخست وزیر هند، شخصا ایوانکا را همراهی می‌کند و نهایت تلاش خود را بکار بسته تا به بهترین شکل ممکن از دختر رئیس جمهور آمریکا میزبانی کند.

هندی‌ها برای مشایعت ایوانکا از یک ربات هوشمند با نام «میترا» استفاده کردند و مودی نیز طولانی‌ترین میز شام را برای او تدارک دید.
ضیافت شام ایوانکا ترامپ در قصر «فلکنوما»، متعلق به سلسله نظام حیدرآباد از سلاطین آصفیه، برگزار شد.

میز شامی که برای ایوانکا چیده شد به اندازه‌ای طویل بود که ۱۰۱ صندلی گرداگرد آن قرار داشت، این میز پر از غذا‌های مختلف بود. کباب شکم پر گوشت، کوفته، خورش مرغ همراه با پسته
و دیگر غذا‌های سنتی هند در فهرست غذا‌ها به چشم می‌خورد. سرآشپز‌های هندی طبق روال پذیرایی از مهمانان ویژه، از مقادیر زیادی زعفران و انجیر در تهیه غذا‌ها استفاده کرده بودند.

دهلی به تقویت هرچه بیشتر روابط با واشنگتن در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، امید زیادی بسته است . برگزاری اجلاس جهانی کارآفرینی در حیدرآباد با محوریت حمایت از زنان کارآفرین،
بهترین فرصت را در اختیار هندی‌ها قرار داد تا با استقبال ویژه از هیئت آمریکایی، روابط میان دو کشور را تقویت کنند.

ایوانکا ترامپ همراه با هیئتی ۳۶۰ نفره از فعالان اقتصادی و بازرگانان آمریکایی راهی هند شده است.

myportal

۱۰ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی