آشنایی با پهلوان سهراب مرادی

آشنایی با پهلوان سهراب مرادی

 

سهراب مرادی  از مدال آوران رشته ورزنه برداری تیم ملی کشورمان است که در رقابت های المپیک ریو افتخارات زیادی کسب کرده است. می خواهیم در این بخش با بیوگرافی کارنامه ورزشی وی آشنا شویم.

سهراب مرادی با اصلیت بختیاری در سال ۱۳۶۷ در شهر اصفهان به دنیا آمد.وی از کودکی به ورزش در رشته ژیمناستیک علاقه‌مند بود اما در ۹ سالگی به رشته وزنه‌برداری رو آورد ودر زادگاه خود به ورزش پرداخت.

سهراب مرادی که دارای دیپلم تجربی است، در رشته وزنه‌برداری توانست به قهرمانی ایران، آسیا و جهان دست پیدا کند.

سهراب مرادی هم طلا گرفت و هم رکورد زد.وی قهرمانی‌های زیادی در کشور دارد، همچنین ۳ مدال طلای باشگاه‌های آسیا،۲ طلای بزرگسالان آسیا در کشور کره جنوبی سال ۲۰۱۲ و یک برنز جوانان جهان را در سال ۲۰۰۹ در
اختیار دارد.

سهراب مرادی در سال ۲۰۱۲ با کسب ۲ مدال طلای دوضرب و مجموع و یک مدال نقره یک‌ضرب قهرمان آسیاشد.

همچنین در پایان چهل و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، سهراب مرادی به عنوان بهترین وزنه بردارمسابقات معرفی شده است.

سهراب مرادی در ریو

مرادی در مسابقات بزرگ المپیک ۲۰۱۲ لندن در جمع کاروان ورزشی ایران حضور داشت.

سهراب مرادی توانست مدال طلای دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری المپیک ریو را از آن خود کند.

هراب مرادی، دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ که به درخواست خودش در مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان حاضر شده بود،‌ عصر امروز در دسته ۹۴ کیلوگرم روی تخته رفت.

نماینده کشورمان در یکضرب با بالا بردن وزن ۱۸۵ کیلوگرمی به مقام نخست دست یافت.

مرادی در دوضرب بی‌رقیب به حساب می‌آید و بعد از اینکه کار تمام رقبایش به پایان رسید، روی تخته رفت. سهراب در تلاش اول وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را روی زمین انداخت؛ اما بالا بردن این وزنه در تلاش دوم مدال طلای خود را قطعی کرد. در نهایت سهراب مرادی با بالا بردن وزنه ۲۲۸ کیلوگرمی و ثبت رکورد ۴۱۳ کیلوگرم در مجموع، رکورد جهانی این وزن در مجموع را شکست.

سهراب مرادی که خود را برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ در آمریکا آماده می کند، با  مجموع ۴۱۳ کیلوگرم به میزان یک کیلوگرم رکورد سال ۱۹۹۹ “آکاکیوس کاخیاسویلیس” یونانی را ارتقاء داد و رکورد دیگری را به نام وزنه برداری ایران به ثبت رساند. رکورد این وزنه بردار یونانی ۴۱۲ کیلوگرم در مجموع بود.

البته قبلا ایلیا ایلین قزاق این رکورد را شکسته بود اما به دلیل مثبت شدن دوپینگش رکوردها پاک شد.

ویکی پدیا

myportal

۱۲ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی