بن سلمان با ظاهری متفاوت

بن سلمان با ظاهری متفاوت

بن سلمان به تازگی به صورت غیرمنتظره وارد شهری در مدینه شد و سلفی های زیادی با جوانان این شهر گرفت. وی در این تصویر با پوششی ساده و غیررسمی دیده شده است.

تصاویری که تاکنون از  بن سلمان در پایگاه‌های خبری عرب‌زبان منتشر شده، همیشه او را با پوشش رسمی در مراسم، اجلاس‌ها، بازدیدها و دیگر محافل نشان داده است اما عکسی که به تازگی از او کنار چند جوان عربستانی منتشر شده است چهره او را از زاویه دیگری نشان می‌دهد.

بن سلمان در بازدید غیررسمی از شهر باستانی علا در مدینه منوره با پوشش و چهره متفاوتی ظاهر شد و در کنار چند جوان سلفی گرفت؛ چهره ای که با آنچه تاکنون از وی دیده شده  متفاوت است و تشخیص را برای مخاطب کمی سخت می‌کند.

طبق گزارش منتشر شده در خبرگزاری عاجل عربستان این تصاویر با عنوان سلفی جوانان علا با ولیعهد در روز ۲ دسامبر و به دنبال بازدید بن سلمان از این شهر باستانی منتشر شده است.

محمد بن سلمان بن عبد العزیز آل سعود (متولد ۳۱ اوت ۱۹۸۵) ولیعهدو وزیر دفاع عربستان سعودی، و جوانترین وزیر دفاع در جهان است او همچنین رئیس دربار سلطنتی و عضو آل سعود است. او به عنوان قدرت اصلی دربار پدرش ملک سلمان توصیف شده‌است محمد بن سلمان پس از تحصیل حقوق در دانشگاه ملک سعود ریاض، از طریق پدر ۸۱ ساله‌اش خیلی زود و کاملاً حساب شده و سیستماتیک وارد چرخه قدرت شد. سال ۲۰۰۹ زمانی که سلمان فرماندار ریاض بود، مشاور ویژهٔ پدر شد. زمانی که پادشاه کنونی در سال ۲۰۱۳ ولیعهد شد، پسرش ریاست دیوان ولیعهد را برعهده گرفت و سال ۲۰۱۵ هم با رسیدن پدر به قدرت، وزیر مشاور و نیز رئیس شورای توسعه و اقتصاد شد؛ امری که از جمله برایش کنترل بر شرکت ملی نفت سعودی آرامکو را به ارمغان آورد

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۱۵ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی