‏واکنش رئیس فدراسیون ‎وزنه‌برداری به ناداوری علیه ‎بهدادسلیمی

‏واکنش رئیس فدراسیون ‎وزنه‌برداری به ناداوری علیه ‎بهدادسلیمی

رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به نادآوری علیه ‎بهدادسلیمی در سنگین وزن عنوان کرد که اعتراض خود را به فدراسیون جهانی اعلام خواهیم کرد. او از افتخار آفرینی دیگراعضای تیم ملی در کسب مدال های قهرمانی جهانی تمجید کرد.

علی مرادی در خصوص کسب عنوان قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در مسابقات جهانی اظهارداشت: خوشحالیم که برای اولین بار در تاریخ قهرمان جهان شدیم و در روز مبعث پیامبر اکرم (ص) این قهرمانی را به مقام معظم رهبری و خانواده معظم شهدا و مردم عزیز تقدیم می‌کنیم.

وی افزود: ماه‌ها برای قهرمانی در مسابقات جهانی و کسب مدال تلاش کردیم و هر هشت وزنه‌بردار با غیرت ایرانی جنگیدند و تمام سعی خود را انجام دادند. ما از ابتدا هم برای قهرمانی تلاش کردیم و خوشحالیم که این مهم رخ داد و مدال‌های خوشرنگی را به دست آوردیم.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان خاطرنشان کرد: پس از بازگشت تیم نقاط ضعف و قدرت را بررسی می‌کنیم و هرچند با کمک وزارت ورزش و جوانان به اهداف‌مان نزدیک شدیم، اما باید بازهم با برنامه پیش برویم تا چنین افتخارآفرینی‌هایی ادامه داشته باشد.

مرادی در ارتباط با ناداوری علیه سلیمی در سنگین وزن عنوان کرد: اعتراض خود را به فدراسیون جهانی اعلام می‌کنیم، اما باید با روشی منطقی و بدون هیاهو کار را پیش ببریم تا در فضایی خوب به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: این مسابقات حائز نکات زیادی بود که مدال هاشمی برای نخستین بار در وزن ۱۰۵ کیلو، بازگشت علی حسینی به وزنه‌برداری، رکوردشکنی مرادی، غیرت رستمی و جنگ مردانه سلیمی و نفرات جوان ما از جمله این موارد است.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران است. وی در اردیبهشت ۱۳۹۴ به مدت چهار سال به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری انتخاب شد. در مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری که با حضور محمود گودرزی و نصرالله سجادی در آکادمی ملی المپیک ایران برگزار شد با کسب ۲۴ رای به عنوان رئیس فدراسیون جانشین حسین رضازاده گردید.

لاشا تالاخادزه گرجستانی توانست عنوان قهرمانی را در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان به دست آورد و علی‌حسینی و بهداد سلیمی پس از او بر سکوهای دوم و سوم قرار گرفتند.
در پایان رقابت بهداد سلیمی، لاشا تالاخادزه از گرجستان و سعید علی‌حسینی در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری قهرمانی جهان، عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۷ به تالاخادزه رسید.
این وزنه‌بردار اهل گرجستان در مجموع دو حرکت با رکورد ۴۷۷ کیلوگرم مدال طلا گرفت و رکورد مجموع جهان را هم ارتقا داد.  او در یک ضرب ۲۲۰ و در دوضرب ۲۵۷ کیلوگرم را ثبت کرد.
بهداد سلیمی در یک ضرب با ۲۱۱ کیلوگرم نقره گرفت، در دوضرب با ۲۴۲ کیلوگرم پنجم شد و در مجموع دو حرکت با ۴۵۳ کیلوگرم نفر سوم جهان شد.
سعید علی‌حسینی دیگر نماینده ایران با رکورد ۲۰۳ کیلوگرم در یک ضرب برنز گرفت، در دوضرب با ۲۵۱ کیلوگرم مدال نقره را به دست آورد و در مجموع دو حرکت با ۴۵۴ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد.
منبع: تسنیم

myportal

۱۵ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی