تیپ متفاوت هنرمند زن در جشنواره فیلم دبی

تیپ متفاوت هنرمند زن در جشنواره فیلم دبی

سحر دولتشاهى این روزها به عنوان داور در جشنواره دبی حضور پیدا کرد. این هنرپیشه کشورمان در مراسم اختتامیه این جشنواره به عنوان یادبود لوح تقدیر زیبایی را دریافت کرد.

جشنواره فیلم دوبی با معرفی برندگان جوایز این دوره به کار خود خاتمه داد.

در حالی که درام تونسی بوزید که داستان زنی جوان را روایت می‌کند که در یک گروه راک سیاسی در دوره انقلاب تونس آواز می‌خواند به عنوان بهترین فیلم داستانی انتخاب شد، فیلم محمود سلمان با عنوان «ما هرگز بچه نبودیم» جایزه بهترین فیلم غیرداستانی و بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

فیلم سالم براهیمی با عنوان «بگذار بیایند» که درباره یک خانواده الجزایری در دهه ۱۹۹۰ است جایزه ویژه هیات داوران را برد.

حایزه بهترین بازیگر زن نیز به منا شلبی برای بازی در «ناوارا» ساخته هلا خلیل فیلمساز مصری رسید. برای جایزه بهترین بازیگر مرد نیز لطفی عبدلی برای بازی در «مرزهای بهشت» ساخته فارس نعنا فیلمساز تونسی انتخاب شد.

دیپا مهتا رییس هیات داوران در مراسم اختتامیه این جشنوار از درخشش فیلمسازان زن در این دوره قدردانی کرد.

فیلم هانی ابوسعید با عنوان «استعداد» نیز جایزه منتخب مردم را برد و عبدالله حسن احمد با دریافت جایزه ۱۰۰ هزار دلاری وزارت داخلی برای بهترین فیلمنامه اجتماعی به خانه رفت.

جشنواره فیلم دوبی امسال چهار جایزه یک عمر دستاورد نیز اهدا ‌کرد که این جوایز به کاترین دونو بازیگر فرانسوی، عزت العیالی بازیگر مصری، سامی بوآجیلا بازیگر فرانسوی-تونسی و نصرالدین شاه بازیگر هندی تعلق گرفت.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی که کارش را با نمایش «اتاق» ساخته لنی آبراهامسون به عنوان فیلم افتتاحیه شروع کرده بود، با نمایش فیلم «کمبود بزرگ» ساخته آدام مک‌کی با بازی برد پیت، رایان گاسلینگ، کریستین بیل و استیو کارل به عنوان فیلم اختتامیه، کارش را تمام کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی (DIFF)  امسال از ۹ تا ۱۶ دسامبر برگزار ‌شد و در پایان این جشنواره اعلام شد که دور بعد در تاریخ ۷ تا ۱۴ دسامبر ۲۰۱۶ برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره علاوه بر داوری سحر دولتشاهی، سه فیلم “آذر” به کارگردانی محمد حمزه‌ای، “بدون تاریخ، بدون امضاء” ساخته وحید جلیلوند و “”لِرد” از محمد رسول‌اُف در بخش “سینمای جهان” این رویداد سینمایی به روی پرده می‌روند.
جشنواره بین‌المللی فیلم دبی دسامبر ۲۰۰۴ با شعار پیوند فرهنگ‌ها، برخورد اندیشه‌ها آغاز به‌کار کرد. این جشنواره توسط منطقه آزاد فناوری و رسانه‌ای دبی با تمرکز بر سینمای جهان عرب و نیز آفریقا برگزار می‌شود.
جشنواره فیلم دبی پس از جشنواره‌های قاهره، دمشق و مراکش، چهارمین جشنواره سینمایی کشورهای عرب‌زبان به‌شمار می‌رود. این جشنواره با وجود نوپا بودن، از طریق جذب هنرپیشگان و کارگردانان مشهور هالیوود و بالیوود موفق شده‌ است مورد توجه قرار بگیرد.
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دبی از ۶ تا ۱۳ دسامبر (۱۵ تا ۲۲ آذر) در امارات برگزار می‌شود و امسال میزبان نمایش بیش از ۱۴۰ فیلم از سراسر جهان است.

تصاویری  از سحر دولتشاهى در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم دبی را در ادامه مشاهده می کنید.

سحر دولتشاهی به دعوت مسعود امرالله العلی، دبیر هنری جشنواره بین‌المللی فیلم دبی برای داوری در این جشنواره حضور پیدا کرد.
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دبی تا ۱۳ دسامبر (چهارشنبه ۲۲ آذر) برپا بود

سحر دولتشاهی نوشت: «خب رای‌ها اعلام شد و فردا اختتامیه است.»

سحر دولتشاهی به دعوت مسعود امرالله العلی، دبیر هنری جشنواره بین‌المللی فیلم دبی برای داوری در این جشنواره حضور پیدا کرد. چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دبی تا ۱۳ دسامبر (چهارشنبه ۲۲ آذر) برپاست

اعضای هیات داوران جشنواره فیلم دوبی:سحر دولتشاهی, دومینیک کابرا, احمد عبدالله, رید اندونی, مارتینا جدک, مهدی بارسوی, احد کامل, گیلز مارچاند,هانی الشایبانی, فرید رمادان, مهدی احمدعلی در این دوره از جشنواره علاوه بر داوری سحر دولتشاهی، سه فیلم “آذر” به کارگردانی محمد حمزه‌ای،“بدون تاریخ، بدون امضاء” ساخته وحید جلیلوند و “”لِرد” از محمد رسول‌اُف در بخش “سینمای جهان” این رویداد سینمایی به روی پرده می‌روند.

myportal

۲۴ آذر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی