زندگینامه راهبان شائولین

زندگینامه راهبان شائولین

راهبان شائولین از تمرینات و ورزش های عجیب و غریبی پیروی میکنند. آنها از درخت برای ساعت ها آویزان میمانند یا روی نیزه می ایستند. درادامه با فنون رزمی شائولین و تاریخچه آن ها آشنا خواهید شد.

عجیب‌ترین تمرین‌ها را راهبان شائولین دارند! وحشتناک ترین تمرینشان خوابیدن روی ۴ نیزه و آویزان شدن از شاخه درختان که ممکن است بخاطر لخته خون بمیرند!

راهبان شائولین نمونه‌ی برجسته‌ی انسان برتر و بهترین مثال قدرت ذهنی و آگاهی روحانی هستند. معبد شائولین در یکی از شهرستان‌های ژنگ‌ژو به نام دنگ‌فنگ در استان هنان چین(شمال شرقی چین) واقع است. بیش از ۱۵۰۰ سال است که راهبان و حقیقت‌جویان آن‌جا ‌ذن بودیسم مطالعه کرده‌اند. داستان‌هایی که درباره‌ی به وجود آمدن بودیسم چان وجود دارد جالب است.

واژه شائولین در زبان لاتین به “هنر های ظاهری رزمی چینی” ترجمه شده است. اما آیا واقعا این روش ها در معبد شائولین هم تدریس می شود ؟ برخی بر این عقیده اند که تمایزی بین اصطلاح سیستم ظاهری و باطنی در هنر های رزمی چینی وجود ندارد و این در حالی است که عدّه ای دیگر نظرات متفاوتی ابراز نموده اند.

یکی از داستان‌ها می‌گوید روزی گوتاما بودا شاگردان‌اش را برای بحث دارما(خطابه یا گفت‌وگوهای روحانی) جمع کرد. بودا نشست و مدتی طولانی سکوت کرد. سرانجام گلی را در دست‌اش نمایان کرد و همان‌طور که آن را در دست‌اش می‌چرخاند چشمان‌اش درخشید. این آدم‌ها زیادی را متحیر کرد، اما یکی از شاگردان‌اش در مدتی که گفت‌وگوها و سوال‌ها بالا گرفته‌بود ساکت ماند. اسم او ماهاکاسیاپا بود، و همان‌طور که به چرخش گل نگاه می‌کرد لبخند زیبایی زد. بودا متوجه ادراک ماهاکاسیاپا شد و گفت:

“من چشم حقیقی دارما را، ذهن خارق‌العاده‌ی نیروانا را، حقیقت بی‌شکل را، دروازه‌ی کوچک دارما را دارم که در قالب حروف و کلمات نمی‌گنجد اما به‌طور ویژه از متون مقدس استخراج شده‌است. من این حقیقت را به ماهاکاسیاپا واگذار می‌کنم.”

myportal

۲ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی