کاخ مجلل شاهزاده سعودی

کاخ مجلل شاهزاده سعودی

کاخ شاهزاده صعودی محمدبن سلمان به سبک کاخ های هالیوودی ساخته شده است. این منزل به عنوان گرانترین خانه دنیا شناخته شده است که سبک معماری اروپایی دارد.

شاهزادگان صعودی از ابتدای فعالیت‌های خود دست به کارهایی زده‌اند که بیشترین هزینه را برای آن‌ها داشته است اما این هزینه‌ها حتی ذره‌ای برای آن‌ها سخت نبوده است و از خرج کردن پول‌های خود لذت خاصی می‌برند.

شاهزاده سعودی، محمد بن سلمان در تازه‌ترین خرجی که برای خود درست کرده، یک کاخ اروپایی به نام «لویی چهاردهم» در باغی به وسعت ۲۳ هکتار ساخته است. این باغ و خانه که به نام محمد بن سلمان هستند، لقب گران‌ترین منزل جهان را دارند. به دستور محمد بن سلمان این خانه به سبک معماری قرن ۱۷ انگلستان ساخته شده است.

به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، شاهزاده سطام بن خالد آل سعود، یکی از اعضای خاندان حاکم عربستان اعلام کرد که اخبار منتشر شده مبنی بر خرید کاخ مجلل ۳۰۰ میلیون دلاری در فرانسه توسط محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور کذب است!

شاهزاده سطام در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: جنگ رسانه‌ای و شایعات علیه ولیعهد عربستان همچنان ادامه دارد و با شایعات و دروغ‌ها مبنی بر خرید کشتی تفریحی، تابلو نقاشی هنری آغاز شد و خرید کاخ لویی چهاردهم از آخرین آنها بود.

این شاهزاده عربستانی همچنین افزود: این دروغ‌ها و شایعات مستمر، افراد نادان و کسانی که فکر نمی‌کنند و به دنبال یافتن صحت اخبار نیستند، را هدف قرار می‌دهد و این افراد برای آن‌ها به مثابه گنجی هستند که به عقل آن‌ها نفوذ و از آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند و متاسفم که این افراد در جهان عرب زیاد و در خدمت دشمن هستند و این اصطلاح که “افراد جاهل، دشمن دین و سرزمین‌شان هستند،” حقیقت دارد.

روزنامه نیویورک تایمز پیشتر فاش کرده بود، ولیعهد عربستان خریدار گران‌قیمت‌ترین کاخ جهان در فرانسه در سال ۲۰۱۵ میلادی به قمیت ۲۲۵ میلیون پوند معادل ۳۰۰ میلیون دلار است؛ کاخی که مجله فورچون آن را “گرانقیمت‌ترین خانه در جهان” توصیف کرده است.

myportal

۱۰ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی