سو استفاده از کارت شناسایی و جعل هویت

سو استفاده از کارت شناسایی و جعل هویت

مدارک و هویت مرد بیچاره ای که در این تصویر میبینید توسط یک جاعل به سرقت برده شده بود. او خود را جای این مرد زده بود و طی حادثه ای جان خود را از دست داد  هویت این مرد هم با جاعل دفن شد و دردسرهای او آغازشد.

یک خانواده تایلندی این ماه بزرگ ترین شوک زندگی خود را دریافت کردند! آنها در مراسم مرده سوزی یکی از مردان خانواده شرکت کردند ولی هفت ماه بعد او ناگهان وارد خانه شد، گویی که هیچ اتفاقی نیوفتاده است.

به گزارش پرشین وی ساکورن ساچیوا ، مرد ۴۴ ساله اهل ایالت سی کا کت- تایلند پس از دو سال کار با قایق ماهیگیری در بخش دیگری از کشور ، به خانه بازگشت. او در طی این مدت هرگز یک بار نیز با خانواده اش تماس نگرفته بود و واقعا انتظار استقبال گرم از آنها نداشت ولی هرگز تصور نمی کرد با او همانند یک روح برخورد کنند.

ولی این دقیقا واکنشی بود که وقتی او در هفدهم دسامبر امسال قدم به خانه گذاشت با او رفتار کردند، آنها او را لمس می کردند تا مطمئن شوند او زنده و واقعی است. او بعدا متوجه شد که از نظر آنها وی هفت ماه پیش فوت کرده است.

در ماه مه ، پلیس ناحیه نانگ لونگ (محلی که او می کرد) با خانواده ساکورن تماس گرفت و اطلاع داد که وی بر اثر یک بیماری گوارشی فوت شده است و آنها باید برای شناسایی به آنجا رفته و پیکر او را تحویل بگیرند. خانواده به آن شهر سفر کرده و در آنجا گواهی فوت دریافت کردند و در نهایت پس از انجام امور اداری پیکر او را از بیمارستان تحویل گرفتند.

صورت متورم جسدی که به این خانواده نشان دادند غیر قابل شناسایی بود ولی یکی از اقوام  ۳۳ ساله آنها متوجه شد که دندان جسد با ساکورن همخوانی ندارد. او  این موضوع را به مسئولین مربوطه اطلاع داد ولی آنها توجهی نکرده و به خانواده گفتند جسد متوفی خود را می توانند ببرند.

آنها نیز همین کار را کرده و او را به خانه شان آورده و پس از سه روز مراسم مذهبی ، جسد اورا سوزانده و خاکستر کردند.

ولی در طول این مدت ، ساکورن ساچیوا واقعی زنده و سالم بود و همچنان به کار خود ادامه می داد.
چند هفته پیش او تصمیم گرفت کار خود را ترک کرده و به خانه بازگردد ولی هیچ نمی دانست خانه رفتن او چه شوک بزرگی برای خانواده اش به همراه خواهد داشت.

پس از شنیدن ماجرای فوتش ، وی گفت یک بار یکی از همکارانش اهل میانمار کارت شناسایی او را دزدید و ناپدید شد و او تنها مفقودی کارت را گزارش داده و المثنی دریافت کرد. او هرگزتصورش را نمی کرد که شخصی با کارت شناسایی او بتواند خودش را جای او بزند.

شوک خانواده ای پس از دیدن متوفی در خانه شان

اکنون دردسر اصلی ساچیوا این است که مدارک ثبت احوال در مورد وضعیت خود را تغییردهد، چرا که آنها مرگ او را از هفت ماه پیش رسما ثبت کردند.

تنها یک مشکل برای پلیس باقی مانده و آن هویت مردی است که خود را جای ساکورن جا زده است. آنها امیدوارند با بررسی بقایای استخوان هایی که از سوزاندن جسد باقی مانده ، بتوانند به هویت او دست پیدا کنند.

تهیه و ترجمه: گروه خبر پرشین وی

myportal

۲۰ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی