تجاوز و قتل کودک پاکستانی

تجاوز و قتل  کودک پاکستانی

 

دختر پاکستانی هفت ساله ای به نام زینب پس از تجاوز و قتل در یک سطل زباله پیدا شد. وی ساکن ایالت پنجاب بوده است و این حادثه باعث اعتراض مردم و خانواده این کودک نسبت به کم کاری های نیروی پلیس در این شهر شد.

در پی تجاوز و قتل یک دختر بچه ۷ ساله به نام “زینب” در شهر ” کاسور” در ایالت پنجاب در شرق پاکستان ناآرامی های گسترده ای در این شهر رخ داده که در اثر آن دستکم دو نفر کشته شده اند.

به نقل از وب سایت روزنامه “داون” پاکستان، جسد زینب ۷ ساله سه شنبه در داخل یک سطل زباله در شهر کاسور کشف شد. پلیس اعلام کرده به او تجاوز شده و سپس به قتل رسیده است.

خانواده این دختر بچه پاکستانی ۵ روز پیش از کشف جسد، از ربوده شدن او خبر داده بودند. زینب هفته گذشته در مسیر عزیمت به کلاس قرآن ربوده شده بود. خانواده او به هنگام ربایش برای به جاآوردن حج عمره به مکه رفته بودند. خانواده زینب پس از بازگشت به پاکستان نیروهای پلیس را به کم‌کاری در پیدا کردن دخترشان متهم کرده اند.

زینب دوازدهمین دختری است که در ماه های گذشته در این شهر کوچک پاکستان ربوده و پس از تجاوز به قتل رسیده است. پلیس اعلام کرده آزمایش‌ها نشان می دهد ۵ مورد از ۱۲ مورد تجاوز سریالی مربوط به یک مظنون است.

شهروندان کاسور با برپایی تظاهرات خواستار تلاش بیشتر پلیس و نیروهای امنیتی برای تامین امنیت و دستگیری و اشد مجازات عامل یا عاملان احتمالی جنایات سریالی ماه‌های اخیر علیه دختر بچه‌های شهر کاسور هستند.

در جریان ناآرامی‌های پس از کشف جسد زینب تا کنون دستکم ۲ نفر کشته شده اند. ناآرامی ها دیروز زمانی اوج گرفت که هنگام مراسم تشییع پیکر زینب گروهی از معترضان قصد ورود به مقر مرکزی پلیس شهر کاسور را داشتند که با ممانعت پلیس مواجه شدند.

در دو روز گذشته بسیاری از چهره های مشهور سیاسی و هنری پاکستان از جمله “ملاله یوسف زی” ( نوجوان پاکستانی برنده نوبل صلح) با نوشتن توییت هایی عمق تاسف خود را از ماجرای زینب ابراز داشته و از مقامات پاکستانی خواسته اند برای یافتن و مجازات عاملان تجاوزهای سریالی تلاش بیشتری به خرج دهد.

بسیاری از کاربران فضای مجازی در پاکستان  با  داغ کردن هشتگ اعتراضی” عدالت برای زینب” تاثر خود را از ادامه تجاوزهای سریالی به دختربچه ها در شهر کاسور ابراز داشته و خواهان دستگیری و مجازات عامل یا عاملان احتمالی شده اند.

 تجاوز و قتل  کودک پاکستانی

myportal

۲۱ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی