سوتی سریال عالیجناب در شبکه نمایش خانگی

سوتی سریال عالیجناب در شبکه نمایش خانگی

سریال عالیجناب که از شبکه نمایش خانگی پخش می شود باعث اعتراض برخی از بینندگان شده است. در این سریال روی پرچم کشورمان کلمه الله مشاهده نمی شود و این موضوع جنجال زیادی را در شبکه نمایش خانگی برپا کرده است.

چند وقتی است سریاِلی با عنوان “عالیجناب” در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود سریالی که با نگاه سیاسی به انتخابات یک سالی را در صف مجوز مانده بود تا سرانجام سال ۹۶ اجازه پخش گرفت.

داستان این سریال به ماجرای دو رقیب انتخاباتی می‌پردازد و روایتگر مبارزه دکتر ملک سیاستمدار کهنه‌کار و معتقدی استکه در راه پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری،در آخرین روزهای رقابت و درحالی‌که به لطف بازی‌های تبلیغاتی و سفسطه رقیب،طبق نظرسنجی‌ها،بازنده این کارزار است، علی‌رغم میل باطنی‌اش برای چیره شدن بر رقیب نه‌چندان صالح،دست به دامان مشاوری می‌شود که پست معاون اولی را از او طلب می‌کند.

مشاوره هژیر خاتم به پیروزی ملک می‌انجامد اما این تازه ابتدای کار است.

اما در این مطلب قصد ما توضیح درباره مسایل انتخاباتی مطرح شده در این سریال نیست،آنچه باعث شده این مطلب به تحریر در آید سکانس‌هایی از این سریال استکه در آن کلمه مقدس “الله” در پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران مشاهده نمی‌شود.
یعنی پرچم‌هایی سه رنگ بدون کلمه “الله”.

هر چند این پرچم ها در این فیلم به نوعی قرار داده شده که اکنون سازندگان این سریال عنوان می‌کنند،کلمه “الله” در آن قسمتی است که دیده نمی شود، اما تکرار این موضوع به دفعات در این فیلم موجب تعجب بسیاری از صاحبنظران شده است.

در این سریال چندین مرتبه که از پرچم ایران در نماها و سکانس‌های مختلف استفاده شدهاثری از کلمه “الله” در پرچم مشاهده نمی‌شود.

ضمن اینکه روال معمول در اینگونه موارددر طراحی صحنه این است که پرچم به نوعی قرار داده شودکه کلمه “الله” در آن مشاهده شود.
به خصوص اینکه این سریال روایتگر سیاسیونی است که حتما به این موضوع توجه دارند.

به نظر می رسد مسئولان مربوطه هر چه سریعتر باید به این موضوع ورود کرده و نسبت به آن با حساسیت اقدام نمایند.

در روزهای گذشته و در جریان آشوب‌های عده‌ای اغتشاشگر، همگان شاهد حساسیت مردم به پرچم ایران بودند و مشاهده کردند آتش زدن پرچم ایران چه حساسیتی را در بین مردم برانگیخت.
اکنون انتظار می‌رود هر چه زودتر فردی در این خصوص پاسخ مناسب را ارائه دهد.

myportal

۲۳ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی