واکنش های منفی به مارگارت اتوود

واکنش های منفی به مارگارت اتوود

 

مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی پس از قرار دادن نوشته ای درباره هشتگ «MeToo» در صفجه مجازی اش با واکنش های منفی زیادی از سوی کاربران در صفحه اجتماعی اش مواجه شد ی پس از این واکنش ها اعلام کرد تا مدت ها از شبکه های مجازی فاصله خواهد گرفت.

مارگارت اتوود پس از واکنش‌های منفی بسیار به یادداشتش درباره هشتگ «MeToo» اعلام کرد شاید تا مدتی از شبکه‌های اجتماعی کناره گیرد.

مارگارت اتوود نویسنده سرشناس کانادایی برای نوشتن یادداشتی علیه هشتگ «#MeToo» با واکنش‌های منفی بسیار روبه‌رو شد. این نویسنده ۷۸ ساله کانادایی یادداشتی در روزنامه «گلوب اند میل» منتشر کرد و در آن نسبت به زیاده‌روی در هشتگ «MeToo» هشدار داد.

نویسنده «سرگذشت ندیمه» نوشت: «هشتگ «MeToo» نشانی از یک سیستم قضایی ورشکسته است.
قربانیان آزار جنسی که صدایشان به جایی نرسید از ابزاری تازه به نام اینترنت استفاده می‌کنند.
حرکت موثری بود و نگاه‌ها را به خود جلب کرد. اما گام بعدی چیست؟ اگر به بهانه ناکارآمدی،سیستم قضایی را دور بزنیم، چه چیزی جای آن را خواهد گرفت؟»

اتوود سال گذشته نیز در حمایت از یکی از استادان دانشگاه بریتیش کلمبیا که به آزار جنسی متهم شده بود،نامه‌ای سرگشاده را امضا کرده بود. آن اقدام نیز در زمان خود با واکنش‌های منفی بسیاری روبه‌رو شد.
این نویسنده اعتقاد دارد که منتقدانش او را برای ابراز نگرانی کردن درباره این گونه مسائل یک فمینیست بد می‌دانند.

در واکنش‌ به یادداشت اتوود بسیاری در شبکه‌های اجتماعی او را متهم به کج فهمی و برداشت نادرست از هشتگ کردند.

البته در این میان برخی نیز از اتوود دفاع کردند و ضمن ستایش از اقدام این نویسنده بر این نکته تاکید کردند که همه تا زمانی که ثابت نشود، بی‌گناه هستند.

پس از شدت گرفتن انتقادها، مارگارت اتوود در توییتر اعلام کرد که تا مدت زمانی از شبکه‌های اجتماعی فاصله می‌گیرد.

خبرآنلاین

myportal

۲۷ دی ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی