موافقت با اهدای عضو احمدرضا شاکر از همراهان مهدی قائدی

موافقت با اهدای عضو احمدرضا شاکر از همراهان مهدی قائدی

احمدرضا شاکر,تصادف مهدی قائدی,اهدای عضو احمدرضا شاکر

اهدای عضو احمدرضا شاکر فوتبالیست جوان باشگاه استقلال که یکی از همراهان مهدی قائدی در تصادف چند روز گذشته بود مورد موافقت خانواده وی قرار گرفت .مهدی قائدی فوتبالیست جوان و آینده دار کشورمان چند شب پیش در راه بوشهر دچار تصادف شدیدی شد و متاسفانه آسیب جدی دید . یکی از همراهان مهدی قائدی و دوست صمیمی وی به نام احمدرضا شاکر که او هم فوتبالیست جوان و آینده داری بود متاسفانه در این تصادف دچار آسیب دیدگی شدیدی بود و بعد از تصادف به کما رفت . حال پس از گذشت چند روز خانواده وی با اهدای عضو فرزندشان موافقت کردند .

معاون درمان بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با اعلام مرگ مغزی ‘ احمدرضا شاکر ‘ نوجوان فوتبالیست عضو تیم جوانان استقلال توسط پزشکان متخصص، خانواده این بیمار مرگ مغزی به اهدای اعضای بدنش به بیماران نیازمند پیوند رضایت دادند.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جعفر زارعی زاده افزود: شاکر از همراهان ‘مهدی قائدی’ هافبک تیم جوانان استقلال تهران در خودرو ام وی ام بود که ساعت ۱:۳۰ بامداد روز دوشنبه هفته جاری بر اثر تخطی از سرعت مطمئنه در بلوار امام علی (ع) شهر بوشهر واژگون شد.

اهدای عضو احمدرضا شاکر

وی اضافه کرد: در این حادثه شاکر بر اثر ضربه مغزی به کما رفت و پس از سه روز پزشکان متخصص مرگ مغزی این بیمار را اعلام و تایید کردند.

زارعی زاده ادامه داد: پس از اعلام پزشکان متخصص مبنی بر مرگ مغزی این بیمار دقایقی پدرش با حضور در بیمارستان شهدای خلیج فارس با اهدای اعضای بدن فرزندش به بیماران نیازمند پیوند موافقت کرد.

وی درباره وضعیت مهدی قائدی نیز که دچار آسیب و مصدومیت از ناحیه داخلی شده بود گفت: روند پیشرفت بهبودی قائدی بسیار خوب است و بیمار از دقایقی پیش هوشیاری به نسبت کاملی دارد.

زارعی زاده اضافه کرد: بیمار برای کاهش دردهای ناشی از محل عمل جراحی دارو دریافت می کند.

وی اضافه کرد: همچنین قائدی به سوال های کوتاه پاسخ مناسب می دهد و علایم حیاتی وی طبیعی و بطور کامل پایدار است.

احمدرضا شاکر ۱۷ ساله و بازیکن تیم آبی پوشان تهران بود که خانواده اش اصالت بوشهری دارند و در جریان سفر قائدی به بوشهر، وی را همراهی می کرد.

myportal

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی