ساعت تحویل سال ۹۷ / زمان شروع سال ۱۳۹۷ در ایران

ساعت تحویل سال ۹۷ / زمان شروع سال ۱۳۹۷ در ایران

لحظه تحویل سال 97,زمان تحویل سال 97,زمان دقیق تحویل سال 97

لحظه دقیق تحویل سال ۹۷ و شروع سالی پربرکت در کشور عزیزمان ایران، روز چهارشنبه یک فروردین ۹۷ می باشد. بر خلاف تصور برخی که گمان می کردند روز ۲۹ اسفند سال تحویل می باشد، باید بگویم این تصور اشتباه است و روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ مصادف با ۲۱ مارس ۲۰۱۸ در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه بعدظهر، زمان دقیق تحویل سال ۹۷ می باشد.

از همه اینها که بگذریم لحظه سال تحویل یکی از مهمترین لحظه ها برای هر ایرانی است که در آن لحظه سال نو آغاز شده و تمام افراد سعی میکنند با گفتن ذکر خداوند، فرستادن صلوات و یا خواندن آیاتی از قرآن سال خودشون رو با توکل به قدرت بی نهایت خداوند آغاز کنند تا سال پر خیر و برکتی داشته باشند. داشتن وضو و خواندن دو رکعت نماز شکر نیز به برکت این لحظات می افزاید. در ساعت تحویل سال افراد سعی میکنند که با خانواده خودشون باشند و تمام افراد دور سفره هفت سین نشسته باشند . بعد از لحظه تحویل سال نیز با روبوسی و خوردن شیرینی افراد خانواده کام خودشون رو شیرین میکنند و به همدیگه سال جدید رو تبریک میگن و خدا رو شکر میکنن.

زمان دقیق تحویل سال ۹۷

جشن نوروز با تحویل سال یا لحظه برابری اعتدال بهاری آغاز می‌شود لحظه ای که خورشید در سیر ظاهری خود در ابتدای برج حمل از استوای زمین گذشته و به شمال آسمان میل می‌کند. در گاه شماری هجری خورشیدی، لحظه تحویل سال، تعیین کننده نخستین روز (هرمز روز یا اورمزد روز) از ماه فروردین است. چنانچه آغاز سال، قبل از ظهر و در نیمه اول شبانه روز تحویل شود، همانروز نوروز است و در صورتیکه تحویل سال بعد از ظهر باشد، فردای آن روز، نوروز است. نوروز در تقویم میلادی در بیشتر سالها با ۲۱ و گاه ۲۰ و بندرت ۲۲ مارس مطابقت دارد.

تحویل سال ۹۷

محمد امین اکرمی

۶ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی