اظهارات اسحاق جهانگیری در مورد دهه شصتی ها | واکنش ها

اظهارات اسحاق جهانگیری در مورد دهه شصتی ها

اظهارات اسحاق جهانگیری در مورد دهه شصتی ها

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در سخنان خود ابتدا به این مسئله که متولدین دهه شصت به هر جا ورود پیدا می کنند، مشکل ایجاد می کنند، اشاره کرد و گفت از دبستان و دبیرستان گرفته تا حال که بیکاری و آسیب های اجتماعی را در بر دارد. او به گونه ای ریشه این مشکلات را به متولدین دهه شصت ارتباط داد که گویی جمعیت آنها بسیار زیاد است و مشکل از مسئولان نیست و آنها زیادی هستند!

اسحاق جهانگیری : دهه شصتی‌ها هر کجا پا می‌گذارند مشکل ایجاد می‌کنند

این متولدین دهه شصت در هر مقطعی به هر موضوعی که ورود پیدا میکنند اونجا مشکل ایجاد میکنند. زمانی که به دبستان ورود پیدا کردند این دهه شصتی ها همه یادمون هست تو روزنامه ها مینوشتن : مدارس چهار شیفته داریم. بعد به دبیرستان ورود پیدا کردند ، دبیرستان ها همینجور شد.

بعد اومدن دانشگاه ، یه دفعه تعداد دانشجو ها افزایش چشمگیر پیدا کرد. در هر جا رسیدیم دانشگاه زدیم ؛ این نشونه اون جمعیت دهه شصته!!

الان اون جمعیت دهه شصت به دوره اشتغال رسیده ، یه جمعیت خیلی عظیمی فارغ التحصیل دهه شصت داریم بالاخره باید برای اینا کار درست بکنیم. کار درست نمیکنیم آسیب های اجتماعی به شدت افزایش پیدا میکنه.

سوال اینجاست که : در همه ی کشورهای پیشرفته نیروی جوان و نیروی کار خود را یک نعمت می دانند و برای آن سر و دست می شکنند! اما آقای جهانگیری دهه شصتی ها را معضلی برای جامعه می داند! این را دیگر کجای دلمان بگذاریم ؟

واکنش دهه شصتی ها در اینستاگرام با تگ کردن صفحه رئیس جمهور و جهانگیری

برخی کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی و معاون اول رئیس جمهور با انتشار فیلم صحبت‌های جهانگیری در مورد دهه شصتی ها همراه با متن زیر با تگ کردن صفحه او و روحانی در حال عذرخواهی از آنان به دلیل به دنیا آمدن در دهه شصت هستند.

جناب جهانگیری!

من به عنوان کوچکترین عضو از #دهه_شصتی ها، از شما عذر میخواهم!

ما را ببخشید که در سخت‌ترین شرایط درس خواندیم.

ما را ببخشید که در رقابتی بسیار سخت، دانشجوی دانشگاه دولتی شدیم.

ما را ببخشید که بعد از اتمام درسمان، کاری در خور شأن پیدا نکردیم.

ما را ببخشید که به خاطر سوء مدیریت شما و همفکرانتان، بحران ازدواج داشتیم.
ما را ببخشید… ما از شما عذر میخواهیم!

کاش ما هم مانند بسیاری دیگر از دهه شصتی ها، از این کشور برویم تا خاطر نازنینتان مکدر نشود…

آخر با این وضع، ما برای مدیریت شما بحران قبر ایجاد خواهیم کرد…

#من_دهه_شصتی_ام

اظهارات اسحاق جهانگیری در مورد متولدین دهه شصت

محمد امین اکرمی

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی