انشا درباره جانشین سازی پروانه صفحه ۸۰ نگارش ۱ دهم

انشا درباره جانشین سازی پروانه صفحه ۸۰ نگارش ۱ دهم

انشا درباره جانشین سازی پروانه صفحه 80 نگارش 1 دهم

در این انشا در مورد روش جانشین سازی یا روش به کارگیری در مورد یک پروانه مربوط به صفحه ۸۰ کتاب نگارش ۱ پایه دهم برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. انشا پایه دهم صفحه ۸۰ انشای جذابی است، امیدواریم از آن لذت برده و برای خود استفاده کنید.

انشا صفحه ۸۰ پایه دهم جانشین سازی با موضوع پروانه

مقدمه : هر بار که چشمانمان را می بندیم می توانیم خود را در قالب شی یا کسی دیگر تصور کنیم . گاهی یک سنگ ریزه و یا گاهی یک پروانه.

بال می زنم و پرواز می کنم از لابه لای برگ های سبز رنگ و درختان بزرگ و بلند تا برسم به قرار عاشقانه با گل ها همان گل هایی که عطرش مست می کند و رنگش نوازش می کند روحم را. گل هایی که رنگا رنگ اند و همچون سفره ایی خوش رنگ و لعاب بر زمین پهن شده تا من را به نشستن بر روی گلبرگ هایش دعوت کند تا از شیره ی خوشمزه اش گلویی تازه کنم و دوباره بال بزنم و بروم به سمت و سویی دیگر. می روم به سمت دریاچه ی زیبای جنگل تا هم آبی بنوشم و هم در آب ذلالش که هم چون آیینه ایی شفاف است تصویرم را ببینم و دوباره و دوباره از پرهای رنگارنگم با خال های ریز و درشت رویش دیدن کنم و باز دوباره حض کنم و از پروردگارم برای  این همه زیبایی و دقت که بر روی بال هایم نقاشی کرده است سپاس گزارم.

پایه دهم صفحه ی ۸۰ به کارگیری روش جانشین سازی پروانه

شکر بگویم برای روزهایی که کرم بودم و در پیله ی خود پروانه ایی شدم تا پرواز کنم و دنیایی را که از زمین دیده بودم این بار از آسمان ببینم. دو دنیای  مختلف با دو تصویر متفاوت. من پروانه ام، همانند خیلی های دیگر می خندم، گریه می کنم، عاشق می شوم و با دوستان خود بازی می کنم و در نهایت می میرم. ما پروانه ها دنیا را زیباتر می بینیم. زیرا که دو بار  متولد شده ایم. یک بار به عنوان کرم و بار دیگر به عنوان پروانه.  پروانه بودن بال می خواهد تنها دو چشم بینا می خواهد تا دنیا را زیباتر ببینیم. پروانه بودن کار هر کسی نیست. پروانه بودن دل پاک و مهربان می خواهد.

انشا در مورد جانشین سازی پروانه صفحه ۸۰ پایه دهم نگارش ۱

محمد امین اکرمی

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی