آخرین جزئیات طرح رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟ اطلاعیه جدید

آخرین جزئیات طرح رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟ اطلاعیه جدید

آخرین جزئیات طرح رتبه بندی معلمان

از آنجا که آمار اعتیاد در مدارس کم است و حتی برخی حرف از ۳ درصد زده اند، اما وزیر آموزش و پرورش حتی این ۳ درصد را نیز رد کرده و گفته کمتر از یک دهم دانش آموزان گرفتار اعتیاد هستند و تعداد کمی نیز در معرض گرفتاری به اعتیاد قرار دارند که این بحث متفاوت است. در مورد کنکور نیز همیشه بحث حذف آن مطرح بوده و هنوز این امر محقق نشده است!

در مورد مقابله با آسیب های اجتماعی جناب وزیر این چنین بیان کردند : مدرسه یک نمونه کوچک شده از جامعه است و محیط ایزوله و جدای از جامعه نیست. یعنی اگر در جامعه خشونت وجود دارد در مقیاس کوچک شده در مدرسه نیز شاهد آن خواهیم بود. مدرسه محیطی باز بوده و بسته نیست.

بنابراین آسیب‌های اجتماعی در مدارس نیز وجود دارد؛ درست است که در کشور آسیب‌های اجتماعی داریم اما فراوانی آن به حتی به نسبت کشورهای پیشرفته بالا نیست. هرچند حتی یک مورد هم آسیب‌دیده یا معتاد داشته باشیم زیاد است.

وی با بیان اینکه طرح “نماد” سه سال است در دست اجراست و جلو می‌رود اما سرعتش بسیار کند است، گفت: از سه ماه پیش طرح نماد را با توجه به موکدات رهبری و پیگیری رئیس‌جمهور با جدیت بیشتر دنبال و تلویزیون تعاملی افتتاح کردیم که مسیر گفتمان تعاملی را با خانواده‌ها فراهم می‌کند. در مقابل حرف‌های خانواده‌ها را به گوش معلمان می‌رسانیم. در حوزه آسیب‌های اجتماعی کار وسیعی را شروع کرده‌ایم و محور اصلی خانواده‌ها هستند.

جناب آقای بطحایی اضافه کردند : از اولیای محترم که شریک تربیت‌اند می‌خواهم کمک کنند. آمار اعتیاد و آسیب‌ها در مدارس بسیار کم است. حتی آمار سه درصدی دانش آموزان معتاد را شنیده‌ام که تکذیب می کنم. کمتر از یک‌دهم درصد دانش‌آموزان ممکن است گرفتار مواد مخدر باشند.

وضعیت رتبه بندی معلمان به کجا رسید ؟

آقای بطحایی افزودند : امیدوارم بخش دوم رتبه‌بندی را از مهر ۹۷ اجرا کنیم. ارتقای شایستگی‌ها با ارتقای معیشت همزمان و توامان اتفاق می‌افتد و وضعیت را بهتر از گذشته خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اگر آموزش و پرورش سر و سامان پیدا نکند، کشور ما در آینده سر و سامان نخواهد داشت و خوشبختانه امروزه اکثر نهادها و ارگان‌ها به این موضوع رسیده‌اند، اظهار کرد :

اگر فقط بخواهیم برای حل مشکلات متکی به دولت و منابع دولتی باشیم، حتما باید بدانیم که این مشکلات تا ۳۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود، از طرفی ما نمی‌توانیم برای حل این مشکلات به مردم اتکا کنیم، بنابراین باید برای حل مشکل به سراغ شهرداری‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و… برویم.

آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان

جزئیات وام ۵۰ میلیون تومانی به فرهنگیان

محمد امین اکرمی

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی