علت درگذشت دکتر علی اصغر خدادوست نابغه چشم پزشکی

علت درگذشت علی اصغر خدادوست نابغه چشم پزشکی

علت درگذشت دکتر علی اصغر خدادوست,جزئیات درگذشت علی اصغر خدادوست,درگذشت علی اصغر خدادوست

دکتر علی اصغر خدادوست فوق تخصص چشم پزشکی و جراح بی نظیر پیوند قرنیه صبح روز شنبه ۱۹ اسفند ۹۶ در شیراز دار فانی را وداع گفت. علت فوت علی اصغر خدادوست اعلام نشده است. نکته جالبی که در مورد دکتر خدادوست باید بدانید این است که به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده است.

درگذشت علی اصغر خدادوست دنیای پزشکی را شوکه کرد. دکتر علی اصغر خدادوست متولد ۱۳۱۴ در شهر شیراز می باشد و ۸۲ سال سن داشت. دبستان و دبیرستان را در شیراز پشت سر گذاشت و به عنوان آموزگار در دبستان داوری داراب مشغول به کار معلمی شد.

دوره ۶ ساله پزشکی را با درجه ممتاز پشت سر گذاشت و پس از یک سال گذراندن دوره دستیاری چشم و گوش و حلق و بینی در بیمارستان نمازی دانشگاه شیراز در سال ۱۳۴۱ از طرف دولت برای گذراندن دوره تخصصی در ایالات متحده انتخاب شد. دکتر خدادوست به عنوان اولین و تنها دستیار خارجی در بخش چشم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در سال ۱۳۴۱ پذیرفته شد.

علی اصغر خدادوست دوران سه ساله دستیاری را به عنوان بهترین دستیار مرکز چشم پزشکی ویلمر شناخته شد. وی در این دوران علاوه بر تحصیل در علوم بالینی به طور فعال مشغول تحقیقات در علوم پایه بود و مقالات متعددی در مجلات مختلف به چاپ رسانید.

پس از پایان دوران، یک سال به عنوان مربی و یک سال به عنوان استادیار در بخش چشم پزشکی همان دانشگاه مشغول به کار شد و در سال ۱۳۴۷ علیرغم پیشنهاد و خواست دانشگاه جان هاپکینز عازم ایران و در بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز به عنوان استاد مشغول فعالیت شد.

از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۹ وی هر دو سال یک بار به عنوان استاد مدعو ۶ ماه را در بخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز برای ادامه برنامه‌های تحقیقاتی گذراند و در این دوران چندین مرتبه به عنوان مدرس در کشورهای متعددی از جمله چین، ترکیه، سوریه، عمان، پرو، اکوادور و ایتالیا دعوت شد. دکتر خدادوست در سال ۱۳۵۹ عازم آمریکا شد و به عنوان استاد در بخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز مشغول به کار شد.

وی در سال ۱۳۶۱ به عنوان استاد و رئیس بخش چشم دانشگاه سیسیل انتخاب شد و در سال ۱۳۷۱ مرکز چشم پزشکی کنتیتکت در شهر نیوهیون را تاسیس کرد و به عنوان مسؤول آن مشغول به کار شد. از سال ۱۳۵۹ به طور مکرر سالی دوبار به وطن خود بازگشت و در فعالیت‌های بالینی و آموزشی در بیمارستان‌های مختلف تهران و شیراز شرکت کرد.

درگذشت علی اصغر خدادوست

همچنین دختر تاجر معروف حسین باشاران ، مینا باشاران در جت شخصی خود سقوط کرده، اخبار جدیدتر از طریق لینک زیر :

مینا باشاران کیست

محمد امین اکرمی

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی