استیون هاوکینگ درگذشت / علت مرگ و جزئیات بیشتر فوت وی

استیون هاوکینگ درگذشت / علت مرگ و جزئیات بیشتر فوت وی

استیون هاوکینگ درگذشت / علت مرگ و جزئیات بیشتر فوت وی

استیون هاوکینگ فیزیکدان معروف انگلیسی که همه ی ما حداقل یک بار تصاویر او را دیده ایم، در سن ۷۶ سالگی دار فانی را وداع گفت. استیون هاوکینگ پس از ۴۰ سال فعالیت های علمی درگذشت.

در بیانیه فرزندان استیون هاوکینگ آمده است: «پدر دوست داشتنی ما امروز درگذشت. ما او را برای همیشه از دست دادیم.» فرزندان «استیون هاوکینگ» در بیانیه‌ای با تایید این خبر اعلام کردند پدرشان در ۷۶ سالگی در اوایل روز چهارشنبه در منزل شخصی‌اش در کمبریج درگذشت.

او از یک بیماری نادر به نام ” اسکلروز جانبی آمیوتروفیک” رنج می برد که تمامی اعصاب حرکتی او را فلج کرده بود و او قادر به هیچ کارفیزیکی- حتی حرف زدن- نبود و به منظور حرف زدن دستگاهی ویژه برای او درست کرده بودند که خواست ها و نظرات خود را با اشاره چشم به صوت و نوشتار می کرد.

با این حال این بیماری سبب نشده بود که مغز او کار نکند و اتفاقا مغز او به گونه ای بی نظیر کار می کرد و او مبدع نظرات علمی بی‌بدیلی در عرصه فیزیک نظری و کیهان شناسی بود.

علت مرگ استیون هاوکینگ با کتاب معروف “تاریخچه زمان” به شهرت علمی رسید و کتاب او به مدت چند سال متوالی پرفروش ترین کتاب بازار بریتانیا بود.

علت درگذشت استیون هاوکینگ

محمد امین اکرمی

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی