زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ دقیقا از چه ماهی

زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۷

زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در سال 97

بازنشستگان که منتظر افزایش حقوق در سال ۹۷ و اعمال آن از فروردین ماه امسال بودند، با گذشت فروردین افزایش حقوقی را مشاهده نکردند و برای شان سوال به وجود آمد که زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان ۹۷ کی خواهد بود ؟

به دنبال عدم ابلاغ میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۷، افزایش حقوق بازنشستگان در فیش حقوقی فروردین ماه اعمال نشد. بازنشستگان بعد از ابلاغ این مصوبه، مابه التفاوت فروردین ماه را در ماه های بعدی دریافت خواهند کرد.

حقوق فروردین ماه بازنشستگان بدون هیچ گونه افزایشی نسبت به سال گذشته پرداخت شد. در فیش حقوقی بخشی از بازنشستگان اطلاعیه کوتاهی در این خصوص بدین شرح درج شده است که “مشترک محترم، حقوق و مزایای فروردین ماه ۹۷ جنابعالی بدون هیچ گونه افزایشی پرداخت شده است. به اطلاع می رساند میزان افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران در سال ۹۷ توسط هیئت محترم وزیران تعیین و تصویب می گردد که به محض ابلاغ آن، نسبت به افزایش حقوق و مزایای جنابعالی و محاسبه و پرداخت طلب آن از ابتدای سال جاری پس از تأمین اعتبار از سوی دولت محترم اقدام خواهد شد. ”

پیش از این علی ربیعی وزیر کار در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کشور گفته بود که “میزان افزایش حقوق برای سال ۹۷ به میزان ۱۹٫۵ درصد است که پس از ابلاغ در فیش های حقوقی بازنشتگان لحاظ می شود. در صورتی که این افزایش در فروردین ماه اعمال نشود، ماه به التفاوت آن در ماههای بعد انجام خواهد شد.”

سال گذشته نیز میزان افزایش حقوق بازنشستگان و حداقلی بگیران تامین اجتماعی تا ۱۴٫۵ درصد تعیین شد و برای سایر سطوح نیز رشد ۱۲٫۵ درصدی حقوق به تصویب رسید. دولت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را در اردیبهشت ماه به تصویب رساند که از همان ماه اعمال شد؛ پرداخت ما به التفاوت فروردین ماه نیز در پایان خرداد صورت گرفت.

زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۷

محمد امین اکرمی

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی