قیمت تیگو ۸ زمان عرضه و شرایط فروش و مشخصات فنی تیگو ۸

قیمت تیگو ۸ زمان عرضه و شرایط فروش و مشخصات فنی تیگو ۸

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

شاسی بلند تیگو ۸ قرار است به همراه آریزو ۶ در سال ۹۷ عرضه شود. مدیران خودرو که عرضه خودروهای برند چری یا ام وی ام را برعهده دارد، خودروی چری تیگو ۸ را برای بازار ایران عرضه خواهد کرد.

در ادامه مشخصات فنی تیگو ۸ و قیمت و زمان عرضه دقیق تر آن را بررسی خواهیم کرد. پس از عرضه تیگو ۷ به عنوان پرچمدار چری، حال تیگو ۸ قرار است پرچمدار جدید خانواده چری در ایران باشد و به نوعی بزرگترین عضو این خانواده می باشد.

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

چری تیگو ۸ با نام T18 نیز شناخته می شود و از لحاظ ابعاد و اندازه باتوجه به نام گذاری اتومبیل، یک کلاس بالاتر از خودروی شاسی بلند “چری تیگو ۷” قرار می‌گیرد.

کابین چری تیگو ۸

داشبورد این خودرو خلوت به نظر می ‌رسد و به همراه پشت آمپر دیجیتالی تعبیه شده، از کیفیت متریال بسیار خوبی بهره می ‌برد ولی صفحه نمایش لمسی اصلی چری تیگو ۸ به خاطر کوچک بودنش شما را یاد محصولات فولکس واگن می‌ اندازد، مخصوصاً اگر بخواهید آن مانیتور را با محصولات جدید BYD از جمله تانگ مقایسه کنید، بسیار کوچک به نظر می‌ رسد.

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

پشت آمپر دیجیتالی چری تیگو ۸ مثل یک سفینه فضایی است! با یک کیلومتر شمار بزرگ در مرکز و دو نشانگر دایره ‌ای شکل دیگر در طرفین آن. فرمان خودرو و دکمه‌ های روی آن طراحی جدیدی ندارد و دقیقا همانی است که پیشتر بر روی چری تیگو ۷ دیده بودیم. چری اندازه مانیتور این خودرو را هنوز فاش نکرده است، اما به نظر هم نمی‌ رسد بزرگتر از ۸ اینچ باشد.

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

مشخصات فنی چری تیگو ۸

بر خلاف تیگو ۵ جدید مدل ۹۷ که یک مانیتور ۱۰ اینچی داشت و کنترلر‌های تهویه اتوماتیک هوا به صورت دیجیتالی در آن قرار داشتند، در تیگو ۸ به دلیل کوچک بودن نسبی صفحه نمایش، دکمه ‌های کنترل تهویه هوای اتوماتیک دوکاناله آن، به صورت جداگانه، پایین‌ تر از صفحه نمایش قرار داده شده ‌اند.

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

همچنین تیگو ۸ در واقع اولین خودرو ۷ نفره چری محسوب می شود و می تواند در نقش پرچمدار فعلی این کمپانی عرض اندام کند. پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو شارژ آن مشترک با مدل های آریزو ۵ توربو و تیگو ۷، ۱۴۷ اسب بخار را همراه با ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور توسط یک گیربکس شش دنده دستی و یا شش دنده اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌ های جلو رهسپار می‌ کند. موتور این خودرو نسبتا آشناست و قبل از این در بسیاری از خودروهای چری استفاده شده است.

زمان عرضه تیگو ۸

به نظر می‌ رسد که قدرت ۱۴۷ اسب بخار برای خودرویی با جثه چری تیگو ۸ چشمگیر نیست. ولی از آنجایی که با اعداد و ارقام روی کاغذ نمی‌ توان در مورد توانایی ‌های حرکتی خودروها مطمئن نظر داد، باید تا سال آینده منتظر بمانیم و ببینیم که آیا چری تیگو ۸ توسط مدیران خودرو در ایران رونمایی خواهد شد یا خیر؟

چری تیگو 8,مشخصات فنی تیگو 8,قیمت تیگو 8

سایپا رهام

محمد امین اکرمی

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی