بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی و همسرش + عکس

مرتضی پورعلی گنجی بازیکن فوتبال جوان ایران متولد ۳۰ فروردین سال ۱۳۷۱ است، وی در روستای پایین گنج افروز در شهرستان بابل به دنیا آمده است.وی دانشجوی رشته تربیت در مقطع لیسانس است، او توانست از توپ جمع کنی به بهترین سطح فوتبال ایران و آسیا برسد.

بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی

از توپ جمع کنی تا باشگاه

از سن ۸ سالگی در بازی های برادر خود در زمین های روستا توپ جمع کن بود و پس از ۲ سال به همراه برادر خود بازی میکرد و به صورت حرفه ای از سوم دبستان در بازی های جام رمضان کلاس پنجمی های مدرسه بازی میکرد. در مقطع راهنمایی به تیم منتخب بابل توسط سرمربی تیم مدرسه معرفی شد که موفق شد با این تیم قهرمان استان مازندران شود و از ۱۲ سالگی تا ۱۴ سالگی عضو تیم جوانان پیکان بابل میشود.

همسر مرتضی پورعلی گنجی

از باشگاه پاس تا تیم ملی و لژیونری

مرتضی پورعلی گنجی در سال ۱۳۸۶ از بین ۲۵ نفر بابلی، در تست باشگاه پاس قبول میشود و به عضویت جوانان این باشگاه در می آید و همزمان توسط آقای دوستی مهر برای تیم ملی جوانان ایران برگزیده میشود و همچنین با درخشش خود به تیم جوانان و بزرگسالان تیم نفت می پیوندد. کارلوس کیروش او را به تیم ملی ایران میبرد و با درخشش خود در بازی مقابل با عراق که اولین بازی ملی او در رده سنی بزرگسالان هم محسوب میشود، مقدمه ای شد برای فیکس شدن در ترکیب تیم ملی، پس از آن پیشنهادات مختلفی از باشگاه های خارجی دریافت کرد و از سال ۱۳۹۳ مدت زمانی در باشگاه تیانجین تدا چین توپ میزد و در حال حاضر در تیم السد قطر بازی میکند و همبازی ژاوی فوق ستاره سال های نچندان دور تیم بارسلونا و تیم ملی اسپانیا است.

باشگاه فعلی مرتضی پورعلی گنجی

مرتضی پورعلی گنجی، ازدواج

او هنوز ازدواج نکرده و هم اکنون مجرد است.

الگو های پور علی گنجی

الگو ایرانی او جواد نکونام است و الگو خارجی او سرجیو راموس، مدافع و کاپیتان تیم رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا است که چه بسا مرتضی در بازی ایران با اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ در مقابل او بازی کرده است.

مرتضی پورعلی گنجی و رونالدو

مرتضی پورعلی گنجی در جام جهانی ۲۰۱۸

مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در سه بازی مقابل با مراکش، اسپانیا، پرتغال فیکس بوده و عملکرد خیره کننده ای داشته، همچنین با مهار کامل کریستیانو رونالدو در بازی ایران مقابل پرتغال انتظار میرود پیشنهادات خارجی خوبی داشته باشد.

 

myportal

۷ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی