اپلیکیشن IGTV اینستاگرام چیست و چه چیزهایی باید درباره آن بدانیم؟

اپلیکیشن IGTV اینستاگرام چیست و چه چیزهایی باید درباره آن بدانیم؟

IGTV اینستاگرام,IGTV اینستاگرام چیست,اپلیکیشن IGTV

در قابلیتی جدید از سوی اینستاگرام، اپلیکیشن IGTV ارائه شده است که از طریق آن می توانید ویدئوهای طولانی مدت از ۱ دقیقه تا ۱ ساعت آپلود کنید و در صفحه اینستاگرام خود یا از طریق اپلیکیشن IGTV این ویدئو ها را به فالوورهای تان نشان دهید. این قابلیت جدید اینستاگرام تی وی امکان رقابت با یوتیوب را نیز دارد و احتمالاً در آینده بسیار محبوب می شود.

IGTV به صورت اپلیکیشن ارائه شده است اما از طریق صفحه اصلی اینستاگرام شما نیز در دسترس تان خواهد بود. کاربرد این اپلیکشن به این صورت است که می توانید ویدئو های عمودی و تمام صفحه را در اینستاگرام آپلود کنید. آی جی تی وی بستر مناسبی برای معرفی محصولات و تبلیغات ویدئویی خواهد شد و پیش بینی می شود این قابلیت در آینده بسیار محبوب شود.

چه چیزهایی باید در مورد IGTV اینستاگرام بدانیم؟

همانطور که پیش تر در پرتال دکتر سلام گفتیم، IGTV برای مشاهده ویدئوهای طولانی مدت است در حالی که یک اپلیکیشن جداگانه برای این سیستم در نظر گرفته شده، اما شما می توانید از داخل پیج اینستاگرام خود نیز وارد قسمت مربوطه شده و ویدیوهای خود را در آن آپلود کرده یا به تماشای ویدئوهای دیگران بنشینید.

همچنین ویدئوهایی که در IGTV اینستاگرام آپلود می شوند، فقط و فقط به صورت عمودی و تمام صفحه هستند و محدودیت زمانی آنها به یک ساعت افزایش پیدا کرده است. شما می توانید در IGTV اینستاگرام برای خود کانال ایجاد کنید و این موضوع را مدنظر داشته باشید که هر شخصی را در اینستاگرام فالو کنید، کانال او در اینستاگرام تی وی نیز برای شما به نمایش در می آید.

IGTV اینستاگرام,IGTV اینستاگرام چیست,اپلیکیشن IGTV

با ورود به اپلیکیشن IGTV فوراً ویدیوها بر اساس علایق و افرادی که آنها را فالو کرده اید، شروع به پخش می کنند. امکانات مختلفی نظیر Popular ،Following ،For You و Continue Watching که با کلیک بر روی هر تب می توانید از طریق دسته بندی متفاوت، ویدئوها را مشاهده کنید.

جالب است بدانید که هر شخصی می تواند در igtv اینستاگرام برای خود کانال شخصی بسازد، این اپلیکیشن برای کاربران اندروید و ios در حال حاضر در دسترس می باشد.

نکات مهم در استفاده از اینستاگرام تی وی IGTV

۱٫ کاربرانی که از برنامه IGTV استفاده میکنند، پس از باز کردن برنامه به صورت خودکار ویدئوها پخش خواهند شد.

۲٫ ویدئو ها همانطور که گفته شد، هم از طریق اینستاگرام و هم از طریق اپلیکیشن IGTV در دسترس شما خواهند بود.

۳٫ در برنامه اینستاگرام تی وی نیز کاربران می توانند ویدئو شما را لایک کنند، کامنت بگذارند و حتی با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

۴٫ سقف حجم ویدئو ۳٫۶۰۰ مگابایت تعیین شده است.

۵٫ فرمت ویدئوها تماماً MP4 هستند.

۶٫ این برنامه نیز به نوعی برگرفته از یوتیوب می باشد و همانند آن هرکس می تواند کانال مخصوص خود را داشته باشد و ویدئوهای خود را در آن انتشار دهد.

IGTV اینستاگرام,IGTV اینستاگرام چیست,اپلیکیشن IGTV

مهم ترین نکته ای که باید درباره ابتدای ورود به IGTV بدانید، این است که برای کاربران عادی با پیج های شخصی محدودیت زمانی ویدئوها ۱۰ دقیقه می باشد و برای پیج های اینستاگرام تایید شده از طرف اینستاگرام این محدودیت به یک ساعت افزایش می یابد. اما به زودی این امکان به راحتی در دسترس همه ی کاربران قرار خواهد گرفت.

و در انتها باز هم تاکید می کنیم حتما باید ویدئوها به صورت عمودی ضبط شوند. در پست های اینستاگرام ویدئوها باید به صورت افقی باشند و در اینستا تی وی به صورت عمودی.

( – اختصاصی پرتال دکترسلام )

محمد امین اکرمی

۱۲ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی