بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۹۷ مزایا و نحوه استفاده

بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۹۷

مزایای بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی حق بیمه مستمری بگیران تامین اجتماعی چقدر است؟

نحوه استفاده از بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی قراداد جدید بیمه تکمیلی بازنتشستگان تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی سال 97

سازمان تامین اجتماعی خدمات مختلفی را ارائه می دهد که بیمه تکمیلی نیز یکی از آنهاست. اگر قصد ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی را دارید، این مطلب را تا انتها بخوانید. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی می توانید هر سال آبان ماه واحد ثبت نام بازنشستگان تامین اجتماعی شهر محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

حق بیمه تکمیلی تامین اجتماعی در سال ۹۶-۹۵  ۳۲۲/۰۰۰ ریال ( ۳۲/۲۰۰ تومان ) می باشد که ۳۰/۰۰۰ ریال مساعدت سازمان تامین اجتماعی و سهم پرداختی بیمه شده ۲۹۲/۰۰۰ ریال ( ۲۹/۲۰۰ تومان ) می باشد

حق بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی : ۳۵/۸۰۰ ریال ( ۳/۵۸۰ تومان ) می باشد.

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۵ لغایت ۳۰/۰۸/۱۳۹۶ به مدت یک سال میباشد و با امضاء برگه ثبت نام موافقت شما جهت برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر برای یک سال ایفاد میگردد
با توجه به ضوابط قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر کسر از حقوق نامبرده و افراد تحت کفالت ایشان از آذرماه ۱۳۹۵ اعمال و بازنشسته مجاز به استفاده از بیمه تکمیلی و بیمه عمر از تاریخ شروع قرارداد میباشد .
با توجه به ضوابط ثبت نام قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر بازنشسته می بایست همسر خود را بیمه کند مگر در مواردی که همسر خود شاغل یا بازنشسته باشد.
در صورت تمایل برای ثبت نام افراد تحت کفالت بازنشسته میبایست کلیه افراد ( فرزندان و والدین ) که به تبع بیمه شده اصلی دارای دفترچه بیمه پایه می باشند را بیمه کند و امکان انتخاب گزینشی میان آن ها وجود ندارد.در صورت رعایت نکردن این بند مسئولیت عدم سرویس دهی شرکت بیمه گذار ، به عهده شخص ثبت نام کننده میباشد.

نحوه استفاده از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

در صورت ثبت نام امکان تغییر و انصراف تا پایان قرارداد بیمه وجود ندارد مگر در موارد ( ازدواج ، فوت ، طلاق ، اشتغال به کار ، خروج از کفالت و سربازی ) که در این صورت باید فورا به کانون بازنشستگان اطلاع داده شود و در صورت عدم اطلاع کانون بازنشستگان مسئولیتی در قبال وجوه کسر شده از شما نخواهد داشت .
استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و بیمه عمر منوط به کسر حق بیمه توسط شعبه مربوطه میباشد و دریافت معرفی نامه و تحویل فاکتور ظرف مدت ۴۵ روز بعد از برقراری امکان پذیر میباشد .
در صورتیکه اشخاص پس از ثبت نام تصمیم به انتقال پرونده خود از شعب تامین اجتماعی تهران به دیگر استان های کشور بگیرند باید ابتدا به کانون بازنشستگان مراجعه و باتسویه باقیمانده حق بیمه امکان انتقال را فراهم نمایند و در غیر اینصورت مسئولیت آن به عهده ایشان میباشد
تکمیل فرم ثبت نام به مفهوم قرارگرفتن نام افراد در لیست بیمه تکمیلی و بیمه عمر نمیباشد و شخص باید با پیگیری خود از طریق دریافت فیش حقوقی از سایت و یا مراجعه به کانون بازنشستگان از برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر اطمینان حاصل نمایند و در صورت عدم پیگیری مسئولیت آن به عهده ثبت نام کننده میباشد.

همچنین در پرتال دکتر سلام بخوانید:

زمان پرداخت وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۹۷

محمد امین اکرمی

۲۳ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی