تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی بنزین

تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی بنزین

ماجرای سهمیه بندی کارت سوخت بنزین و اجباری شدن کارت سوخت در جایگاه های بنزین

استفاده از کارت سوخت شخصی اجباری می شود

تاریخ اجباری شدن کارت سوخت شخصی

میزان سهمیه کارت سوخت شخصی جدید و نرخ بنزین آزاد در سال ۹۷ چقدر است

کارت سوخت شخصی,اجباری شدن کارت سوخت شخصی,الزامی شدن کارت سوخت شخصی

کارت سوخت بنزین که مدتی کنار گذاشته شده بود، حالا مجدداً قرار است استفاده از کارت سوخت شخصی الزامی شود و قاعدتاً اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی، نرخ بنزین را تغییر خواهد داد و همانند قبل، دو نرخی خواهد شد و سهمیه هر کارت با نرخ معمولی و آزاد گره خواهد خورد.

محمدرضا موسوی خواه در جمع خبرنگاران درباره سهمیه بندی بنزین و انتظار افزایش قیمت آن گفت: من تصور نمی‌کنم چنین موضوعی پیش بیاید، اکنون ۱۱ سال از عمر تجهیزات پیشین می‌گذرد و قطعات سخت‌افزاری آن به هیچ عنوان پیدا نمی‌شود، همچنین هزینه نگهداشت آنها بسیار گزاف بود.

اجباری شدن کارت سوخت شخصی

بیش از ۶ ماه است که دنبال آن هستیم تا این تجهیزات را روز آمد کنیم، به گونه‌ای که برای دولت بار مالی نداشته باشد. وی با بیان اینکه کارت سوخت شخصی، مقدار مصرف را در کشور مدیریت می‌کند افزود:

استفاده از کارت سوخت موضوعی است که در قانون توسعه حمل‌ ونقل عمومی کشور بر آن تاکید شده و در همه جایگاه‌ها، سوخت‌گیری باید الزاما با کارت سوخت انجام شود، همچنین کسانی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند باید به مراکز نواحی شرکت پخش مراجعه کنند تا رمز برایشان آزاد شود. شاید در آینده شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که در زمان نخستین سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی، رمز برای صاحب کارت آزاد شود.

ده در سه ماه نخست امسال باید روزانه ۹ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم، اما این رقم به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز رسید و همواره تلاش می‌کنیم حجم واردات را به حداقل برسانیم.

وی درباره تولید و توزیع بنزین سوپر هم گفت : در تولید و توزیع بنزین سوپر هیچ مشکلی نداریم، تنها تفاوت میان بنزین یورو ۵ و بنزین سوپر در ۴ عدد اکتان است، به این ترتیب که بنزین یورو ۵ با عدد اکتان ۹۱ و بنزین سوپر با عدد اکتان ۹۵ تولید می‌شود.

موسوی خواه میزان توزیع بنزین سوپر در کشور را ۳,۵ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و گفت: این رقم ممکن است گاهی بیشتر یا کمتر شود. وی تفاوت کیفیت درعرضه بنزین میان جایگاه‌های عرضه سوخت را به شدت تکذیب کرد و افزود: کیفیت سوخت عرضه شده در تمامی جایگاه ها یکسان است و تمامی انها استانداردهای لازم را دارا هستند.

محمد امین اکرمی

۲۴ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی