داروی راپامیون برای بیماران پیوند کلیه رایگان شد| راپامیون در داروخانه ها

داروی راپامیون برای بیماران پیوند کلیه رایگان شد| راپامیون در داروخانه ها

رایگان شدن داروی راپامیون برای بیماران کلیوی در داروخانه های سراسر کشور

داروی گران قیمت راپامیون رایگان شد دارویی که برای بیماران پیوند کلیه بود

داروی راپامیون برای بیماران پیوند کلیه رایگان شد,راپامیون,رایگان شدن راپامیون

بیماران کلیوی با داروی ” راپامیون ” آشنایی دارند، این دارو که در چند هفته اخیر افزایش دوبرابری قیمت را تجربه کرده بود، با پیگیری های انجمن حمایت از بیماران کلیوی و مسئولان دولتی، رایگان شد.

به گزارش مهر، با پیگیری های انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران و دستور فوری فمسئولان وزارت خانه های بهداشت و رفاه یکی از پرمصرف ترین داروهای بیماران پیوندی کلیه که در ماه های اخیر با رشد دو برابری قیمت روبرو شده بود، از امروز در داروخانه های سراسر کشور بصورت رایگان توزیع شد.

در روزهای گذشته داریوش آرمان، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی، نسبت به مشکلات جدی بیماران پیوند کلیه برای تهیه این داروی گران قیمت که در ماه های اخیر با رشد دو برابری روبرو شده بود، هشدار داده بود.

وی با تقدیر از اقدام به موقع وزارتخانه های بهداشت و رفاه، گفت: با توجه به مشکلات جدی که افزایش قیمت داروی «راپامیون» برای بیماران پیوند کلیه بوجود آورده بود، جای تشکر دارد که وزرای بهداشت، و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اقدامی انسان دوستانه دستور توزیع رایگان این دارو را دادند و از امروز این دارو در داروخانه های سراسر کشور در دسترس بیماران پیوند کلیه قرار گرفته است.

آرمان گفت: امیدواریم این روند ادامه یافته تا بخشی از مشکلات هزاران بیمار پیوندی برطرف شود. همچنین انتظار داریم وزرای بهداشت و رفاه تدابیری اتخاذ کنند تا سایر داروهای پرمصرف این بیماران نیز با قطع فرانشیز بصورت رایگان در اختیارشان قرار گیرد تا گوشه ای از مشکلات مالی این افراد کاهش یابد.

همچنین در پرتال دکتر سلام بخوانید :

سامانه استعلام قیمت دارو

محمد امین اکرمی

۲۴ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی